Badanie gęstości kości

Badanie gęstości kości

Każdy czasami musi przejść jakieś badania – są nawet takie, o których usłyszeliśmy dopiero w momencie w którym dowiedzieliśmy się, że trzeba je u nas przeprowadzić. Wtedy zwykle stresujemy się jeszcze bardziej, ale nie ma do powodu. Dobrze jest po prostu dowiedzieć się na czym owe badanie polega, a wtedy na pewno będziemy chociaż trochę spokojniejsi.

Densytometria w Warszawie

densytometria całego ciała warszawaW ostatnim czasie zdarzyły mi się dwa złamania – to mnie trochę zestresowało, ponieważ do tej pory mi się one zdarzały, a teraz, tak zupełnie nagle, w ciągu sześciu miesięcy przydarzyły mi się aż dwa. Niby nie byłe one poważne, ale jednak coś było nie tak. Lekarz zalecił mi densytometrię, czyli wykonanie badania gęstości krwi, by sprawdzić co mi jest i znaleźć sposób na poradzenie sobie z tym. Densytometria całego ciała Warszawa to – z tego co słyszałam – dość szybkie i bezbolesne badanie. Poczułam więc ulgę, bo znając samą nazwę pomyślałam, że to musi być coś naprawdę strasznego, ale okazało się, że jednak nie i nie muszę się niczego bać. Do tego postanowiłam posprawdzać jakie opinie mają w internecie lekarze mogący przeprowadzić to badanie, by wybrać najlepszego. Udało mi się to dość szybko i już dwa dni później miałam umówioną wizytę .Na początku się bałam, ale kiedy lekarz opowiedział mi dokładnie jak wygląda badanie to od razu poczułam się lepiej i byłam już gotowa do badania – w końcu robię to dla siebie.

Badanie gęstości krwi to badanie, które powinniśmy wykonać jeżeli zdarzyły nam się złamania albo jeżeli jest u nas ryzyko wystąpienie osteoporozy. Jeżeli znajdziemy dobrego lekarza to nie musimy się niczym przejmować – a warto zrobić to badanie dla własnego spokoju i zdrowia, po to, by być w stanie wyeliminować problem w jak najszybszym czasie.