Budowa tarasu drewnianego – z firmą czy samodzielnie?

Budowa tarasu drewnianego – z firmą czy samodzielnie?

Remontując dom, mało kto podejmuje się wykonania wszystkich prac w jednym czasie, gdyż jest to po prostu niemożliwe, chyba że zatrudniamy do tego kilka firm remontowych. No właśnie, ale czy warto firmę remontową zatrudniać? Podczas remontu naszego tarasu, przekonałam się, że warto.

Fachowo wykonany taras drewniany

szybka budowa tarasów drewnianych w WarszawieMój mąż bardzo długo zabierał się do wymiany nawierzchni naszego tarasu. Na początku były argumenty, że gdy kładzie się drewno musi być pogoda, potem było za gorąco, aż lato minęło i znów pogoda nie była odpowiednia. W końcu gdy przyszła kolejna wiosna zagoniłam go do prac remontowych naszego tarasu. Szło mu to bardzo opornie. Mijał tydzień za tygodniem, a taras dalej był rozgrzebany i w niczym nie przypominał mojego wymarzonego zakątka. W ogrodzie panował straszliwy nieład, wszędzie leżały deski, a ziemia tu i ówdzie była rozkopana. Gdy delikatnie zwracałam uwagę memu lubemu na stan moich rabatek i czas jego remontu, odpowiadał mi tylko „tyle trwa remont tarasu, to nie jest takie hop, siup. Oczywiście szybka budowa tarasów drewnianych w Warszawie jest możliwa pod warunkiem, że zatrudnimy do tego odpowiednich fachowców, działających w tym temacie od lat. Tak więc postanowiłam zrobić, wyręczając mojego męża. To był absolutnie dobry krok! Panowie dokonali gruntownego remontu tarasu, zdejmując stare poszycie i budując go od nowa. Mój mąż za to jak kierownik budowy chodził i nadzorował pracę.

Panowie fachowcy posprzątali po sobie cały bałagan, który zapewne mój mąż po zakończeniu swoich prac zostawiłby mnie. Dodatkowo budowa przebiegła szybko i sprawnie, a jej jakość nie pozostawiała żadnych zarzutów. Od tego czasu, zawsze namawiam męża by wszelkie remontu zlecał ekipie fachowców, na co on niechętnie kręci nosem, ach ta męska duma.