Buty ochronne od Uvexa

Buty ochronne od Uvexa

Na budowie nie było trudno o kontuzje, zwłaszcza że większość prac wykonywaliśmy tradycyjnymi metodami, nie używając w skansenie żadnych maszyn ciężkich i narzędzi elektrycznych. Oznaczało to nie tylko bardzo duży nakład pracy, ale równie duży problem z wypadkami podczas pracy, mniejszymi czy większymi.

Półbuty robocze od Uvexa

półbuty robocze uvex męskieNoszenie wyposażenia ochronnego, przede wszystkim kasków i butów ochronnych, było więc niezbędne by uniknąć bardzo wielu wypadków, jakie mogły zdarzyć się podczas ręcznej pracy. Pozostawała jedynie kwestia samego wyboru dobrego ubrania ochronnego, a zwłaszcza obuwia, gdyż nie mieliśmy w tym temacie zbyt dużego rozeznania, a nie chcieliśmy stawiać na tanie i niesprawdzone egzemplarze, które z reguły nie chroniły przed uderzeniami tak dobrze, jak producent zapewniał. Jeden z kolegów z drużyny na co dzień pracował w magazynie, i bardzo polecał nam półbuty robocze Uvex męskie, jakich sam używał podczas pracy. Były to dość masywne buty, jednak nie tak ciężkie jak wysokie odmiany obuwia roboczego, więc nie ograniczały nadmiernie ruchu, tym bardziej iż nie opinały one kostek. Jako obuwie robocze, jednak, były zdecydowanie mocne i wytrzymałe, chroniąc przed najmocniejszymi uderzeniami ciężkich narzędzi bez żadnego szwanku. Mocne podnoski i zapiętki ze stali zapewniały doskonałą ochronę, podobnie jak gruba skóra z której buty były uszyte, a która świetnie wytłumiała siłę uderzeń, i bardzo dobrze znosiła nawet najgorsze traktowanie bez śladów zużycia.

Owe buty były na tyle tanie, iż zaopatrzenie się w nie nie było szczególnie dużą inwestycją, a przydawały się niemal w każdej pracy w której istniało ryzyko kontuzji. Były one również bardzo wygodne, nawet mimo dość dużej wagi, do której jednak bardzo łatwo można było się przyzwyczaić.