Ceny sufitu napinanego

Ceny sufitu napinanego

 

Każda inwestycja w dom lub w mieszkanie musi być dobrze przemyślana. Zasadą jest, że chcemy wiedzieć za co płacimy i zależy nam by inwestycja zamykała wydatki na jak najdłuższy okres czasu. W przypadku sufitów napinanych od momentu powzięcia decyzji do fazy realizacji najlepiej konsultować wybór z producentem lub sprzedawcą. Będziemy mieli gwarancję dobrego wyboru.

Koszt inwestycji w sufit napinany

sufit napinany ile kosztujePowłoki sufitów napinanych wykonywane są z trzech różnych materiałów różniących się ceną. Najtańsze powłoki to folie z PCV matowe w kolorze białym, których ceny zaczynają się od ok. 50 złotych za metr kwadratowy. Droższe są barwne folie z efektem tzw. lustrzanego odbicia. Kolejny próg cenowy wyznaczają powłoki sufitowe z tkanin poliestrowych. Nie wymagają one nagrzewania przed rozpoczęciem procesu napinania i mają lepsze właściwości. Wyższe półki cenowe dotyczą sufitów gdzie występuje konieczność spawania dwóch lub więcej powłok o innych kolorach. Więcej zapłacimy za sufity napinane perforowane gdzie występują przynajmniej dwie warstwy powłok montowane na specjalnych profilach. Użycie nadruku zdjęcia lub dowolnego wzoru na powłoce sufitowej znacznie podnosi koszty zakupu podobnie jak użycie punktów świetlnych w postaci lampek LED lub światłowodów. Bardzo ostatnio modny sufit „gwieździste niebo” z użyciem światłowodów to koszt około 200 złotych za metr kwadratowy w tańszej wersji. Nie sposób określić dokładnie jaki sufit napinany ile kosztuje bez ujęcia kosztów montażu i ujęcia liczby punktów świetlnych.

Montaż powłok sufitów napinanych odbywa się na profilach, których wybór również ma wpływ na cenę. Koszty będą wyższe wraz z każdym dodatkowym kątem w pomieszczeniu powyżej czterech. Wykonanie obrysu ewentualnych rur w pomieszczeniu oznacza także wyższe koszty podobnie jak wysokość podwieszania sufitu. Aby dobrze wyliczyć cenę absolutnie należy kontaktować się z producentem.