Chemia basenowa nie działała

Chemia basenowa nie działała

Rok temu podczas lata były straszne upały. Stwierdziłem, że w tym nie będę się tak męczył i zainwestuję w basen ogrodowy dla mnie i moich dzieci. W tym sposób podczas upalnych dni można było spędzić miło czas i odprężyć się od codziennych obowiązków.

Jaka chemia basenowa zadziała?

chemia basenowa

Wraz z żoną udałem się do sklepu ogrodniczego i tam długo szukaliśmy jakiegoś dobrego modelu. Najbardziej przekonał nas ten do którego była dołączona chemia basenowa. Ja również czytałem jakie ma filtry i czy nic nie będzie w glonach. Z doświadczenia wiedziałem, że muszę nabyć jakąś pokrywę oraz sitko. Stwierdziłem, że gry coś wpadnie będę mógł w prosty i szybki sposób to wydostać. W domu niestety okazało się, że chlor do basenu był jakiś dziwny. Nie miał intensywnej woni. Jednak zawsze wszystko dodawałem zgodnie z instrukcją. Na dodatek słabo się rozpuszczał. W sklepie nabyłem kolejny chlor w tabletkach. Tam czekała na mnie mała promocja, ponieważ sprzedawca dodał mi zapachy do sauny. Tak naprawdę nie wiedziałem do czego może mi się to przydać ale wręczyłem dodatkowy przedmiot mojej żonie. Kobiety potrafią znaleźć zastosowanie dla dosłownie każdego przedmiotu. Nowe tabletki multifuknkcyjne do basenu sprawdzały się trochę lepiej. Niestety po trzech tygodniach zauważyłem, że nowy nabytek nie działał na glony. Było ich coraz więcej, a ja nie wiedziałem jak mam z tym walczyć. W końcu zapytałem się bardziej doświadczonego kolegi jakie najlepsze są rzeczy aby uzdatnianie wody basenowej stało się skuteczne.

Ostatecznie w sklepie z artykułami do domu znalazłem coś w sam raz dla siebie. Uważałem, że teraz mój basen ogrodowy będzie o wiele lepszy. Nie chciałem nie miłego zapachu oraz powiększających się glonów. To było bardzo nie estetyczne.