Czy ekspertyza ppoż jest potrzebna?

Czy ekspertyza ppoż jest potrzebna?

Pamiętam jak dziś, gdy na moją budowę zawitał rzeczoznawca. Zaprosiłam go, by pomógł mi przy remoncie starego budynku po zakładzie stolarskim na nowoczesny, wielopiętrowy butik. W przypadku tak drastycznych remontów, gdzie trzeba całkowicie zmienić charakter wnętrz jak i przeznaczenie budynku potrzebny jest dokument nazywany ekspertyzą stanu ochrony przeciwpożarowej.

Sporządzanie ekspertyz ppoż na mojej budowie

ekspertyza ppożPoczątkowo nie wiedziałam, że pomoc takiego fachowca będzie mi potrzebna – dotychczas nie zajmowałam się takim adaptowaniem terenu. Jednak, gdy przypadkowo przeczytałam na jednym z forum, że jest on potrzebny oraz, że jego wskazówki pomogą, postanowiłam zatrudnić rzeczoznawcę ppoż. Pan pomógł mi ustalić jaki powinna wyglądać instalacja przeciwpożarowa, gdzie mają znajdować się wyjścia ewakuacyjne oraz wskazał tańsze alternatywy do ochrony przeciwpożarowej budynku. Dzięki niemu zaoszczędziłam wiele pieniędzy. Przygotowana dla mnie ekspertyza ppoż bardzo przydała się przy tym generalnym remoncie. Cieszę się, że udało się wszystko załatwić niemalże od ręki bo w końcu jako właścicielka jestem odpowiedzialna za budynek, a nawet gdybym nie znała przepisów nie uchroniło by mnie to do poniesienia konsekwencji w przypadku pożaru czy zawalenia się stropu budynku.

Cała ekspertyza ppoż przypominała z lekka moją pracę licencjacką, gdyż miała około czterdziestu stron, dużo obrazków, a i nawet czcionka była taka sama. Cieszę się, że trafiłam na fachowca, który zna się na rzeczy i od razu wiedział, co jest nie tak a co może zostać na terenie budowy. Póki co, mój butik prężnie się rozwija i nie przydarzył się żaden zły wypadek, który mógłby wpłynąć na zdrowie pracowników i klientów, a każda kontrola BHP kończy się uśmiechem i serdecznym uściskiem dłoni sprawdzającego.