Czy warto kupić ubezpieczenie dla psa?

Czy warto kupić ubezpieczenie dla psa?

Ubezpieczenie zwierząt domowych pomaga ochronić budżet domowy przed nieoczekiwanymi kosztami związanymi ze zwierzakiem. Najbardziej oczywistym powodem ubezpieczenia kota lub psa jest pokrycie rachunków weterynaryjnych. Może to jednak wydawać się niepotrzebnym wydatkiem. Czy warto więc ubezpieczyć ukochane zwierzę? Oto kilka faktów, które pomogą rozwiać wątpliwości.

Ubezpieczenie dla psa – dlaczego warto?

ubezpieczenia dla psówOsoby, które zastanawiają się, czy ubezpieczenie dla zwierząt jest tego warte, powinny zastanowić się, jak z nieoczekiwanym rachunkiem od weterynarza poradzi sobie domowy budżet. Następnie należy porównać to z kosztem składek na ubezpieczenie, oraz prawdopodobieństwem zgłoszenia roszczenia. Na przykład koszt ubezpieczenia starszego psa może być większy, ale takie zwierzęta często częściej potrzebują pomocy medycznej. Oznacza to, że bardzo ważne jest, aby uzyskać odpowiednią ochronę dla swojego zwierzaka. Oprócz opieki za rachunki weterynaryjne, ubezpieczenia dla psów mogą także uwzględniać inne elementy, takie jak zabezpieczenie w razie utraty lub kradzieży psa czy też jego śmierci z powodu choroby lub wypadku. W takim przypadku ubezpieczenie pokrywa cenę zakupu psa. Może być konieczne zorganizowanie wykwalifikowanego lekarza weterynarii w celu potwierdzenia przyczyny śmierci. Dobra polisa powinna również obejmować koszty eutanazji, jeśli zwierzę musi zostać uśpione. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest z kolei dostępne tylko dla psów i pokrywa wszelkie koszty, które zgodnie z prawem jest się zobowiązanym zapłacić, jeśli ktoś doznał obrażeń lub doszło do uszkodzenia mienia w wyniku wypadku z udziałem psa.

Zanim podejmie się decyzję o zakupie polisy ubezpieczeniowej dla zwierzęcia domowego, należy rozważyć wszystkie za i przeciw oraz koniecznie dokładnie przeczytać umowę. Jednak z pewnością warto przyjrzeć się bliżej temu sposobowi ochrony, gdyż może okazać się on niezastąpiony w razie wystąpienia różnych, nieprzewidzianych zdarzeń.