Czym jest VoIP?

Czym jest VoIP?

 

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Czasach, w których nowe odkrycia związane z komunikacją i przesyłaniem danych są na porządku dziennym. Są one coraz nowsze i coraz bardziej skomplikowane, a jednocześnie powszechnie dostępne.

Czy znasz już Voice over Internet Protocol?

voipJeżeli interesują nas nowości technologiczne to zapewne zainteresuje nas technika, dzięki której możliwe jest przesyłanie dźwięków mowy, z pomocą łączy internetowych lub też odrębnych sieci, które wykorzystują IP. Technologia ta jest nazywana VoIP, jak również telefonią internetową. Dane przesyłane są z pomocą protokołu IP, co umożliwia wykluczenie tak zwanego ciągłego połączenia, wtedy kiedy nie następuje wymiana informacji, jak na przykład wtedy, gdy rozmówcy milczą lub też są zmuszeni odejść od telefonu. Jakie są korzyści z używania telefonii VoIP? Cały szereg, ale wymienić należy: niezależność od operatorów państwowych, bezpłatne rozmowy wewnątrz sieci operatora, niższy koszt połączeń wychodzących – nawet na inne kontynenty. Dzięki tego rodzaju telefonii, jesteśmy gotowi na integrację z usługami przyszłości, jak przesyłanie obrazu, czy też danych. Żeby korzystać z Voice of Internet Protocol, niezbędny nam będzie dedykowany telefon. Bez problemu znajdziemy taki w sklepach internetowych, specjalizujących się w sprzedaży tego typu wyposażenia. Koszt takiego aparatu nie jest wysoki i powinniśmy nie wydać więcej dwieście – dwieście pięćdziesiąt złotych. Oczywiście są droższe urządzenia, ale są one przeznaczone dla szczególnych profesji.

Telefonia internetowa to jedna z form komunikacji, która ma przed sobą świetlaną przyszłość. Jej popularność z roku na rok rośnie. Szczególnie, że nie jest nam niezbędne ultraszybkie łącze. W zupełności wystarczy standardowa szybkość połączenia.