Czym zajmuje się mechanik?

Czym zajmuje się mechanik?

Mechanik jest zawodem, który powoli przechodzi do lamusa. Związane jest to z ciągłymi reformami w edukacji. Przecież ciągle się coś zmienia. Zmienia się cały system nauczania. Począwszy od przedszkoli na szkolnictwie wyższym kończąc.

Renowacja felg – jak się wykonuje?

kot5Dziś jest deficyt jeśli chodzi o prawdziwe szkoły zawodowe przygotowujące do zawodu. Zresztą wśród tylu nowinek technicznych ciężko jest się odnaleźć i od razu wdrożyć. Trzeba być cały czas na bieżąco. Obserwować co nowego wchodzi na rynek i tak dalej. Także zawód mechanika samochodowego to zawód w którym cały czas trzeba się uczyć i należy podążać za technologią. Kiedyś myślano, że jest to zawód dla praktycznie każdego chłopaka, bo przecież każdy lubił coś majsterkować i bawić się samochodami. I teraz mamy tego efekty i idąc do przypadkowego warsztatu spotykamy mechaników, którzy nie bardzo znają się na swojej pracy.A to chyba chodzi o coś więcej. Taka renowacja felg wykonywana w Gliwicach wykonana nawet najlepiej to nie jest mistrzostwo świata. Co innego malowanie proszkowe do tego trzeba mieć już precyzyjną rękę i dużo wytrwałości. A piaskowanie karoserii dobrze wykonane świadczyć może o dobrym mechaniku.Uważam, że dobrego mechanika warto też podpatrywać czym na przykład jeździ. Może to będzie znak, że takie auto jest mniej awaryjne.

A chyba na tym najbardziej nam zależy, by auto jeździło a nie stało tygodniami w warsztatach samochodowych. Mam nadzieję, że w dziedzinie nauczania coś się zmieni i szkoły będą opuszczali prawdziwi fachowcy, którzy potrafią naprawić dobrze auto.