Dlaczego rehabilitacja po endoprotezie jest ważna?

Dlaczego rehabilitacja po endoprotezie jest ważna?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia. To powoduje, że są oni dużo bardziej narażeni na wiele konsekwencji, jakie niesie ze sobą rozwój cywilizacji. Jednak choć coraz więcej mówi się o tym, jak ważny jest zdrowy styl życia, to wiele osób docenia to dopiero w momencie, kiedy na własnej skórze doświadczy, jak dotkliwe mogą być konsekwencje zbyt długiego siedzenia.

Istotność rehabilitacji po endoprotezie

rehabilitacja po endoprotezieJak wspomniano powyżej, w dzisiejszych czasach coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia. To prowadzi do szeregu zmian, które później stają się bardzo dużymi problemami. Jedną z takich zmian jest zmniejszona gęstość kości, która jest obserwowana u osób, które są zbyt mało aktywne fizycznie. To powoduje, że w podeszłym wieku często mają oni problemy z biodrami i konieczna jest operacja endoprotezoplastyki. Jednak sama operacja nie wystarczy, trzeba także zadbać o to, aby odbyła się odpowiednia rehabilitacja po endoprotezie. Podczas niej taki pacjent uczy się jakie ćwiczenia wykonywać aby efekty utrzymywały się oraz jakich ruchów ma nie wykonywać aby nie zwichnąć endoprotezy. To sprawia, że taki zabieg odznacza się większą efektywność więc satysfakcja jest także jest proporcjonalnie większa. Jest to także zdecydowanie bardziej opłacalne dla szpitali niż powtarza operacji z powodu braku odpowiedniej rehabilitacji.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia, co prowadzi do wielu konsekwencji takich jak obniżona gęstość kości. To z kolei powoduje, że starsze osoby częściej wymagają przeprowadzenia zabiegu endoprotezoplastyki. Jednak aby był on skuteczny, to po zabiegu musi nastąpić odpowiednia rehabilitacja, podczas której pacjent nauczy się funkcjonować w nowej sytuacji.