Do czego służy zmiękczacz wody?

Do czego służy zmiękczacz wody?

 

Dużo mówi się teraz o jakości wody. Pijemy oczywiście wyłącznie tę zdatną, najczęściej kupując butelkowaną. Jednak na wielu obszarach w Polsce pojawiają się już komunikaty, że możemy pić także wodę bezpośrednio z kranu. Niewielu jednak przekonanych jest do tego pomysłu. Tym bardziej że także smak tej wody zostawia często wiele do życzenia. Ale czasem możemy pomóc sobie, korzystając z odpowiednich urządzeń.

Dlaczego warto używać zmiękczacza wody?

zmiękczacze wodyWoda z kranu utrudnia nam czasem codzienność. I nie chodzi tylko o jej smak. Nadmierna twardość powoduje, że często zakamieniają nam się czajniki czy inne urządzenia i naczynia , do których często nalewamy wodę kranową. Przeszkadza nam jej zapach, w którym wyczuwamy chlor. Możemy jednak w domowych warunkach pozbyć się tych nieprzyjemnych cech. Pomocne są zmiękczacze wody, czyli urządzenia, które naturalnie wyłapują kationy wapnia i magnezu. To one bowiem odpowiadają za tzw. twardość wody i większość jej nieprzyjemnych dla nas właściwości. Specjalne podłoże wchłania te kationy tych pierwiastków, a do naszej szklanki wpada już oczyszczona woda. Oczywiście urządzenie także trzeba z tych cząsteczek oczyszczać. Zwykle dzieje się to za pomocą przepłukania podłoża zwykłą solanką. Często ta czynność wykonywana jest w nocy, gdy zużycie wody jest małe i nie przeszkadza to w użytkowaniu urządzenia. Zwykle zmiękczacz zainstalowany jest bezpośrednio obok zlewu do rury dopływowej. Zmiękczacz cenowo dostępny jest dla zdecydowanej większości osób.

Zmiękczacze stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Pozwalają zaoszczędzić na zakupie wody butelkowanej. Pijemy czystą, bezpieczną dla nas wodę. Dzięki urządzeniu nie walczymy także z zakamienionym czajnikiem. Taką wodę możemy podawać także dzieciom, które nauczą się dzięki temu tego, że wody nie należy marnować.