Dobra hala do wychowu koni

Dobra hala do wychowu koni

Konie potrzebują nie tylko miejsca do tego, by mogły się wybiegać. Równie ważne jest to, w jakiej hali trzymamy nasze konie. Są producenci hal, którzy dbają nie tylko o komfort pracy, le także o komfort zwierzaka. Dzięki takim halom rozwój naszych koni jest dużo szybszy. Jak pokazują badania, koń, który żyje w lepszych warunkach jest dużo bardziej skłonny do tego, by się uczyć.

Odpowiednie hale dla koni

duże hale dla koniHale dla tych zwierząt powinny być ocieplane, aby w zimie konie mogły żyć w komfortowej temperaturze. Duże hale dla koni powinny zakładać, że jeden box będzie służył tylko jednemu zwierzakowi. W takim pomieszczeniu musi się znaleźć poidło, a także miejsce na siano i paszę dla koni. Dodatkowo ważna jest część wyścielona sianem, aby koń mógł wygodnie leżeć. Liczą się także pomieszczenia funkcjonale dla hodowcy koni. Mowa o zbiornikach na paszę oraz siano, a także taśmie, dzięki której wyrzuca się obornik. Hodowca sprzątając po koniach wyrzuca wszystko na jedną taśmę, a to wędruje do odpowiedniego zbiornika lub innego miejsca, które jest do tego przeznaczone. Przyda się również miejsce gdzie będzie można schować wszystkie rzeczy potrzebne dla jeźdźców. Mowa na przykład o siodłach, ale również szczotkach do końskiej grzywy i ogona, a także wszystkich środkach do końskiej skóry. Jeśłi hala będzie miała takie pomieszczenia, na pewno będzie odpowiednia dla takich zwierzaków.

Budowa takiej hali powinna trwać około roku. Wszystko zależy od tego, ile koni ma mieszkać w hali. Jeśłi zwierzaków będzie większa ilość, trzeba uwzględnić w projekcie również takie rzeczy, jak wyjścia ewakuacyjne. Wiadomo, że w przypadku jakiegoś zagrożenia wykorzystamy najszybszą drogę do ewakuacji koni. Jest ona niesamowicie ważna, aby również zwierzaki były bezpieczne.