Dom kanadyjski – sposób na szybkie lokum

Dom kanadyjski – sposób na szybkie lokum

Im mniej elementów budowy, tym większa oszczędność czasu. Każdy marzy, by mieć swój dom jak najszybciej, a taką możliwość dają na pewno budynki składane z modułów. Gotowe części, zastępują z powodzeniem grupy cegieł, a czas ich montażu jest o wiele szybszy, zapewniając użytkowanie w terminie krótszym niż w przypadku murowania. 

O specyfice budowy domu kanadyjskiego

domy kanadyjskie małopolskieSpecyficzną odmianą domów modułowych są modele kanadyjskie. Ten szczególny typ budynków opiera się na drewnianym szkielecie i płycie fundamentowej, a zamiast wypalanej gliny wykorzystuje płyty OSB. Swoją elewację pozwala aranżować w różnorodny sposób – poprzez naniesienie klinkieru, tynku strukturalnego czy doskonale odpornego na różnorodne zjawiska atmosferyczne – sidingu. Wewnątrz zapewnia efekt gładkich ścian dzięki zastosowaniu płyty gipsowej. Jest znakomicie izolowany – przez co gwarantuje nieprzerwane ciepło w pomieszczeniach nawet podczas zimy. Mimo lekkiej konstrukcji – zapewnia wszystkie walory domu ceglanego. Gwarancją jego użyteczności jest choćby geneza modelu, który wymyślono w umiarkowanej pod względem klimatycznym Ameryce Północnej, gdzie sprawdził się doskonale i jest wykorzystywany cały czas. Szybkie w budowie i oczywiście pasywne domy kanadyjskie małopolskie województwo promuje najczęściej, ponieważ tam możemy spotkać ogromną grupę fachowców w tej dziedzinie. Oferta odejmuję sprawne i szybkie wznoszenie, a także wyjątkowo przystępny cennik usług. 

Z cegieł, płyt, drewna czy betonu – każdy dom powinien być przede wszystkim ostoją ciepła i bezpieczeństwa. Im szybciej możemy go zbudować, tym bardziej spełnia warunki potrzebujących dachu nad głową rodzin. Oprócz łatwej konstrukcji i krótkiego montażu – dom z modułów jest jeszcze dość wygodny i tani,  co na pewno podnosi jego atrakcyjność w oczach nabywców.