Doskonała rozrywka dzięki betonowym stołom

Doskonała rozrywka dzięki betonowym stołom

Odkąd nowy burmistrz przejął swoje obowiązki w naszym mieście co chwile jakiś obiekt zostaje poddany renowacji. Dzięki licznym projektom unijnym nasze miasto obecnie tętni życiem i odwiedza je coraz więcej usatysfakcjonowanych turystów.

Rewelacyjny betonowy stół na którym zagrasz w szachy

betonowe stoły do gierPoczątkowo takim remontom poddawane były szkoły, a następnie parki. W naszym małym mieście znajduje się niegdysiejsza jego chluba, czyli wspaniały zalew. Niestety przez lata nikt nie dbał o tej obiekt, przez co był zaniedbany i wręcz odstraszający. Nowy Burmistrz naszego miasta w końcu ogłosił, że i jego nie ominie remont. Kilka dni temu odremontowany i przepiękny nowy zalew został oddany do użytku publicznego i oczywiście od razu zorganizowano wielkie otwarcie w postaci festynu. Byłam niesamowicie podekscytowana rewelacyjną pracą, jaka została wykonana. Przepiękna plaża, ogromne miejsce wyznaczone na kąpieliska, dla dzieci i dorosłych, rowerki wodne, a nawet jachty! Dodatkowo piękny plac zabaw dla dzieciaków, bar z różnymi przekąskami i to, co ucieszyło mnie i mojego dziadka najbardziej, czyli betonowe stoły do gier. Pod przepięknymi klonami, w zacienionym miejscu znajdowały się specjalne stoły na których można było zagrać w szachy, warcaby, a nawet chińczyka! Z okazji festynu zorganizowano nawet mały turniej z nagrodami i w którym oczywiście z dziadkiem wzięliśmy udział. Pomimo tego, że od dzieciństwa dziadziuś uczy mnie gry w szachy niestety przegrałam po kilku rundach, ale za to mój dziadek wygrał zawody! Byłam z niego bardzo dumna, a on sam cieszył się jak dziecko! Główną nagrodę w postaci aparatu fotograficznego przekazał małemu chłopczykowi, który również próbował swoich sił w konkursie, a dziadek po prostu cieszył się z samej wygranej! Na  zawodach mój dziadek poznał kilka kolegów zbliżonych wiekiem i teraz dwa razy w tygodniu urządzają sobie gry w szachy na betonowych stołach. W weekend zaś dziadek zabiera na szachy mnie i dzięki temu, że są na świeżym powietrzu, gra doskonale mnie relaksuje, a ja coraz lepiej sobie radzę, czasami nawet ogrywając mojego mistrza!

Te stoły do gier były rewelacyjnym pomysłem, bowiem ciągle ktoś na nich gra i nierzadko nawet robią się kolejki. Wśród nich są też małe dzieci, które grają w warcaby na stołach. To wspaniałe, że w dobie komputeryzacji, za sprawą zwykłych betonowych stołów, dzieciaki wolą przesiadywać na świeżym powietrzu grając w rozwijające ich umysły gry.