Efektywniejsza praca dzięki kompresorom olejowym

Efektywniejsza praca dzięki kompresorom olejowym

Sprężarka jak sama nazwa wskazuje służy do sprężania, zazwyczaj powietrza. Sprężarki to szeroko pojęte określenie różnego rodzaju kompresorów. Ich zadaniem jest sprężenie gazu lub zmuszenia go do przepływu pod dużym ciśnieniem. Mają bardzo szerokie zastosowania. Wykorzystywane są w przemyśle oraz gospodarstwach domowych jako np. suszarki, klimatyzatory.

Zastosowania kompresorów olejowych

kompresor olejowy 100lZ kompresorami spotykamy się częściej niż nam się wydaje nie będąc tego świadom. Wchodząc do klimatyzowanego pomieszczenia mamy styczność z kompresorem zamontowanym w systemie klimatyzacji, dzięki któremu schłodzone powietrze wtłaczane jest do pokoju. Kolejnym przykładem jest jego obecność w naszych lodówkach oraz zamrażarkach. Pompując koła w naszym samochodzie na stacji benzynowej również korzystamy z powietrza sprężonego przez kompresor. Tą samą sytuację mamy w zakładach wulkanizacyjnych. W tym przypadku potrzebny jest już wydajniejszy kompresor niż w wyżej wspomnianych przykładach. Kompresor olejowy 100l powinien wystarczyć do wytworzenia odpowiedniego ciśnienia. Sprężarki o wspomnianej mocy mogą zapewnić ciśnienie do 310 litrów na minutę, pozwala to na dłuższą pracę na jednym naładowaniu. Znajdują one swoje zastosowanie zwłaszcza w zakładach lakierniczych do odczyszczania powierzchni przeznaczonej do malowania, a nawet do samego malowania. Używane są również w warsztatach mechanicznych do zasilania urządzeń pneumatycznych takich jak klucze do odkręcania śrub oraz podnośniki.

Szerokie zastosowanie kompresorów wynika tak naprawdę z jednej przyczyny, a mianowicie ułatwiają one w znaczący sposób życie. Za pomocą sprężonego gazu możemy wykonać wiele czynności, które bez sprężarki musielibyśmy robić własnoręcznie. Warto wspomnieć o tym, że dzięki kompresorom napełniane są butle z tlenem będące wyposażeniem straży pożarnej.