Elektryczne ogrzewacze do wody

Elektryczne ogrzewacze do wody

Skansen był niemal w całości zbudowany tylko historycznymi metodami, i byliśmy z jego wykonania bardzo dumni. Mimo to, pomieszczenia użytkowe musiały być wyposażone zgodnie z obecnym standardem, gdyż mimo wszystko, nie wyobrażaliśmy sobie braku dostępu do ciepłej wody, zwłaszcza po bardzo długiej i męczącej imprezie.

Wygodny ogrzewacz przepływowy

ogrzewacz elektryczny przepływowyNasz teren jednak znajdował się zbyt daleko od głównego ciągu wodnego by instalacja dopływu ciepłej wody była w ogóle możliwa. Nie chcieliśmy jednak rezygnować z minimum wygody, więc zdecydowaliśmy się zamontować ogrzewacze do wody w pomieszczeniach użytkowych, gdyż były one idealnymi urządzeniami do miejsc w których nie było dostępu do źródła ciepłej wody. Standardowy ogrzewacz elektryczny przepływowy był na tyle niewielkim urządzeniem iż nie było problemu z jego instalacją nawet w najbardziej ciasnych pomieszczeniach, i nie zajmował miejsca prawie wcale, gdyż na ogół można było założyć takowy tuż przy baterii czy zaworze, i po podłączeniu do sieci elektrycznej, był gotowy do użytku. Każdy ogrzewacz, niezależnie od rodzaju, sprawdzał się bardzo dobrze będąc jednocześnie urządzeniem skutecznym, wygodnym i energooszczędnym. Nie wymagał absolutnie żadnych większych prac poza podłączeniem do źródła prądu i uruchamiał się automatycznie w momencie zwolnienia zaworu i odkręcenia kranu. Jeden taki ogrzewacz nie był żadną dużą inwestycją, gdyż większość standardowych urządzeń grzewczych była raczej w dość niskim przedziale cenowym.

Jako że nie działał nieustannie, zużywał bardzo niewielkie ilości energii elektrycznej, nie generując dodatkowych kosztów i nie obciążając budżetu nawet podczas długiego użytkowania. Był on więc idealnym zamiennikiem dla dużych i niewydajnych pieców elektrycznych i gazowych.