Elzab – od monitorów ekranowych po kasy fiskalne

Elzab – od monitorów ekranowych po kasy fiskalne

Zakłady Urządzeń Komputerowych Elzab Spółka Akcyjna powstały w roku 1969 w Zabrzu. Na początku działalności przedsiębiorstwo Elzab zajmowało się produkcją urządzeń wejścia-wyjścia, które służyły do przetwarzania impulsów elektrycznych na kombinacje otworów na taśmie papierowej.

Historia kas fiskalnych jest już dość długa

Kasa fiskalnaW tamtych czasach nikt nie wiedział o czymś takim jak dysk twarde, pendrive’y czy płyty CD. W późniejszych latach przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją monitorów ekranowych. Jak na tamte czasy były to monitory naprawdę zaawansowane. Ogromna część wyprodukowanych produktów została eksportowana – w praktycznie wszystkich krajach podlegających Radzie Wzajemnej Pomocy Gospodarczej pracowały urządzenia marki Elzab. Z biegiem czasu firma Elzab zajęła się produkcją mikrokomputerów. Najpopularniejszymi z nich były komputery serii Meritum oraz ComPAN. Niestety komuna upadła a przedsiębiorstwo Elzab musiało zająć się czymś innym. Po przekształceniu firma zajęła się produkcją urządzeń fiskalnych. Jednymi z nich są kasy fiskalne (podobne do tych które produkuje firma kasy fiskalne Posnet Polska) takie jak na przykład elzab k 10. Posnet mobile hs ej i novitus sento są ich głównymi rywalami jednakże urządzenia marki Elzab wypadają o wiele lepiej podczas typowej pracy. Elzab K 10 jest pierwszą kasą fiskalną na polskim rynku wyposażoną w panel dotykowy. Idealnie spisuje się zarówno w pracy stacjonarnej jak i w terenie. Jest to bardzo przydatne urządzenie szczególnie w małych placówkach handlowych. Bardzo często są one z powodzeniem użytkowane w różnego typu stoiskach szczególnie w centrach handlowych.

Jak widać nowoczesne kasy fiskalne świetnie sprawdzają się w każdych warunkach i w każdym przedsiębiorstwie wykorzystującym tego typu urządzenia. Nie są one drogie a pomagają w biznesie i ułatwiają sprzedaż w każdym przedsiębiorstwie.