Farba do pomalowania skóry samochodowej

Farba do pomalowania skóry samochodowej

 

Tapicerka skórzana zawsze powinna mieć dobry odcień, aby pojazd wyglądał dobrze. W wielu sklepach z częściami samochodowymi kupimy dobrą farbę, za pomocą której nasza skór zyska dowolny odcień. Musisz jednak wiedzieć, w jaki sposób malować, aby nie zostawać zacieków oraz nierównomiernych plam z farby. Bardzo poprawisz estetykę pojazdu i swoją wygodę.

Jak malować skórę farbą?

farby do skór samochodowychNa samym początku powinieneś zastanowić się, jakim środkiem będziesz chciał to robić. Dobre farby do skór samochodowych mają bardzo różne odcienie oraz barwy. Ja polecam Ci tradycyjny, błyszczący czarny. Przed nałożeniem farby zaimpregnuj skórę, aby nie pękała od wysokiej temperatury. Następnie nałóż pierwszą warstwę farby. Powinna być cienka. Po tym zabiegu musisz poczekać około dzień, aby móc ponowić ten zabieg. Jest to bardzo ważne. Drugiego dnia również polecam Ci użycie impregnatu przed malowaniem. Następnie powoli nakładaj farbę i rób to od góry. Tym samym ewentualny zaciek zostanie zamalowany, a Ty zyskasz jednolity kolor. Jeśli fotel ze skóry ma jakieś metalowe łączenia, lepiej je czymś zaklej na czas malowania, aby efekt był estetyczny i dokładny. Trzymając się tych wskazówek na pewno odmalujesz swoje fotele, czym podniesiesz znacznie wartość swojego pojazdu, zarówno na rynku jak i w swoich oczach. Farba nie jest czym kosztownym, a malowanie nie wymaga sprzętu.

Bez dwóch zdań polecam dla Ciebie taką farbę, gdyż jest to produkt wysokiej jakości. Warto odnowić swoją tapicerkę samochodową. Być może zastanawiasz się nad sprzedażą pojazdu i chcesz podnieść jego wartość. To będzie dobry sposób, którym uczciwie sprawisz, że zyskasz więcej pieniędzy. Dobre farby możesz kupić nawet u lakiernika i samodzielnie zająć się malowaniem foteli i reszty tapicerki.