Filtr kartonowy i stolarnia

Filtr kartonowy i stolarnia

 

Stolarnia to miejsce gdzie powietrze jest bardzo zanieczyszczone. Drewno w tracie cięcia i obróbki zmienia się w wióry i trociny, które latają po całym pomieszczeniu. Gdyby nic z tym nie robić, to każdy kto tam pracuje i wszystkie urządzenia byłyby pokryte grubą warstwą odpadów drzewnych.

Filtr kartonowy jest niezbędny w pracy

filtr kartonowy plisowanyDlatego też w każdej stolarni czy w każdym innym zakładzie zajmującym się obróbką drzewną z pewnością trzeba założyć dobre systemy wentylacyjne. Zanieczyszczenia powstające wewnątrz firmy powinny być zatrzymywane w filtrach, a zanieczyszczenia z zewnątrz nie powinny się przedostawać. W środku potrzebne jest tylko świeże powietrze. Żeby jednak było ono dobrej jakości to niezbędny jest filtr kartonowy plisowany. Taki filtr jest często części systemy wentylacyjnego. Na małych prowadnicach umieszcza się taki filtr, dzięki czemu dobrze się on trzyma, a jednak łatwo jest go wymienić. Filtr dobrany do specyfiki pracy w stolarni z pewnością będzie świętym rozwiązaniem oczyszczającym powietrze. Filtr jest niewidoczny dla oka, a jednak jego działanie jest odczuwalne na co dzień. Dobry filtr powinien filtrować nie tylko samo powietrze, ale również zatrzymywać cząstki stałe, takie jak wióry i trociny drewniane. Wtedy mamy pewność, że drogi oddechowe pracowników są chronione, a pomieszczenie też będzie utrzymane w czystości i wolne od zanieczyszczeń. Na pewno warto jest zadbać o bezpieczeństwo i komfort osób pracujących w stolarni, jak również o sprzęt, w który nie będzie się nic wkręcać, czy zapychać.

Plisowany filtr kartonowy z pewnością jest wart zakupu. Najlepiej jest go zamontować zaraz po zamontowaniu systemów wentylacyjnych, dzięki czemu pracę można rozpocząć od razu, bez obaw o jakoś wdychanego powietrza.