Gdzie wykonać korektę pochwy?

Gdzie wykonać korektę pochwy?

Ludzkie ciało potrafi przetrwać wiele obciążeń fizycznych. Potrafimy funkcjonować pomimo bólu i dyskomfortu, a szczególnie kobiety są wytrzymałe na ból. Mowa tu o porodzie, który powoduje często już nieodwracalne zmiany w ciele kobiety. Narządy rodne już nigdy nie będą takie, jak przed ciążą.

Na czym polega korekta waginy?  

korekta pochwy w InowrocławiuPoród siłami natury wywiera ogromny nacisk na miednicę i mięśnie ją utrzymujące we właściwym ułożeniu. Możemy ćwiczyć przed ciążą i w trakcie, ale ból nas nie ominie, bo tak natura zaprogramowała ciało kobiece. Kiedy dziecko przechodzi przez kanał rodny, następuje wielki nacisk na ścianki pochwy, przez co ulega ona nadludzkiemu rozciągnięciu. Mięśnie pochwy są elastyczne, ale nie zawsze są w stanie powrócić do swojej poprzedniej formy i stają się zwiotczałe. Korekta pochwy w Inowrocławiu jest zabiegiem polegającym na przywróceniu pierwotnego kształtu przy pomocy lasera. Osłabione mięśnie powodują dyskomfort we współżyciu, bo pochwa staje się szersza, a niedomykające się mięśnie zmniejszają doznania seksualne. Czasem bywa, że końcowy odcinek pochwy zostaje tak bardzo rozciągnięty w wyniku porodu, że staje się widoczny na zewnątrz i nieestetycznie wygląda. Plastyka pochwy jest w stanie sobie poradzić z tym problemem i usunąć jej nadmiar. Celem korekty pochwy jest jej zwężenie i ponowne napięcie mięśni, przez co właściwie się ona zaciska i rozluźnia. Dyskomfort po porodzie spowodowany rozciągnięciem pochwy może dotyczyć nawet co trzecią kobietę. Ryzyko wzrasta z każdym kolejnym porodem.

To jak przebiegnie poród zależy od wielu czynników, jednak nie zawsze możemy się ustrzec późniejszych komplikacji. W Inowrocławiu lekarze zajmują się ciężkimi przypadkami, w których korekta pochwy jest ostatnią, możliwą szansą na powrót do zdrowia i pozbycia się dyskomfortu.