Hydroizolacje stosowane na fundamenty

Hydroizolacje stosowane na fundamenty

Hydroizolacje stosujemy do izolowania fundamentów budynków. Najlepiej zastosować odpowiednie membrany, które są zbrojone siatką z włókna szklanego. Z wierzchu takiej membrany jest kauczuk, a na spodzie specjalna powłoka ochronna przed wilgocią, oraz środkami chemicznymi.

Ważna jest długa żywotność hydroizolacji

tania hydroizolacja fundamentówMembrany stosowane przy izolacji fundamentów posiadają długa żywotność, są elastyczne, o dobrych właściwościach mechanicznych i lekkości układania ich na budowie. Są też w marę tanie, co może ucieszyć niejednego kupującego taki produkt, ponieważ tania hydroizolacja fundamentów wydaje się być oczywistym priorytetem, przy budowie domu. Ich cena może znacznie rekompensować użytkowanie domu w przyszłości. Ale zakupując ją już na samym początku budowy możemy być pewni, że ten zakup się wróci i to w znacznym stopniu, choćby w postaci braku przyszłych remontów izolacyjnych, które jak wiadomo zawsze są bardzo skomplikowane i drogie, szczególnie w przypadku starych, zawilgoconych domów. Jeśli jednak mamy taki stary zawilgocony dom, warto zastanowić się nad taką formą hydroizolacji, która będzie w stanie sprostać samemu zawilgoceniu ścian i trwałym ich odizolowaniu od podłoża. Takie możliwości dają trójwarstwowe membrany, stosowane w izolacji pionowej, jednak jest to możliwe jedynie przy budowie początkowej – czyli stawianie nowych ścian od fundamentów. Wtedy mamy pewność, że żadna wilgoć nie będzie w czasie „wędrować” po ścianach.

Choćby nawet wody gruntowe podniosły się niebezpiecznie, sama izolacja ścian może sobie z tym spokojnie poradzić. Trzeba ją tylko zastosować w odpowiednim czasie. Dom suchy, to dom zdrowy.Trzeba pamiętać, że nagromadzona wilgoć może być przyczyną powstawania pleśni i grzybów, a to nie jest bezpieczne.