Idealne meble młodzieżowe

Idealne meble młodzieżowe

Najprościej jest urządzić pokój noworodka i niemowlaka, ponieważ potrzebnych jest dosłownie kilka mebli. Im maluch jest starszy, tym bardziej jest wymagający i potrzebuje odpowiednio zorganizowanej przestrzeni, dopasowanej do wieku.

Jakich mebli potrzebuje nastolatek?

meble młodzieżowe z łóżkiem i biurkiemZanim jeszcze maluchy pójdą do przedszkola, to z powodzeniem wystarcza im łóżko, szafa i sporo miejsca do zabawy. Później przydaje się stolik z krzesełkiem, ponieważ dziecko próbuje swoich sił w pisaniu i rysowaniu. Jednak prawdziwa rewolucja następuje w pokoju, kiedy dziecko idzie to szkoły. To czas, kiedy potrzebne jest już biurko i miejsce do nauki. Meble młodzieżowe z łóżkiem i biurkiem będą świetnym rozwiązaniem dla dziecka, które rozpoczyna naukę w szkole. W zależności od wielkości pokoju, można wybierać spośród wielu dostępnych kolekcji i zestawów mebli, specjalnie dopasowanych pod kątem dzieci w tym wieku. Łóżko może być klasyczne z nierozkładaną ramą i materacem lub w formie sofy czy wersalki. Jeżeli w pokoju śpi rodzeństwo, to można się pokusić o łóżko piętrowe, które zaoszczędzi sporo miejsca. Co do biurka, to ważne żeby miało ono możliwość regulacji wysokości, jeżeli chcemy, aby służyło dziecku przez wiele lat. Niektóre komplety mebli młodzieżowych są modułowe i można je dowolnie ze sobą łączyć, a inne stanowią nierozerwalną całość. Dla dzieci w wieku nastu lat, najbardziej liczyć się wygląd mebli, natomiast dla rodziców ich funkcjonalność i jakość. Producenci mebli, wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, tworzą meble spełniające oba warunki.

Najlepsze jakościowo będą meble wykonane z drewna, ale też będą najdroższe. Znacznie tańsze będą modele wykonane ze sklejki, która także składa się z drewna, ale są to specjalne płyty klejone, które są nieco mniej odporne na uszkodzenia.