Jak dobrze wysypać siano z paszowozu?

Jak dobrze wysypać siano z paszowozu?

Posiadanie swojej własnej obory czy innych budynków gospodarczych, gdzie żyją hodowlane zwierzęta to wbrew panującej w środowisku opinii bardzo odpowiedzialne zajęcie. Żywy inwentarz jest wymagający, bowiem trzeba potrafić go utrzymać i to w dobrym zdrowiu. W tym celu trzeba podczas sianokosów zbierać zasuszoną trawę i wkładać je do specjalnych worków, które tworzą kiszonkę. Jednak, gdy siano już zakiśnie trzeba także podać je zwierzętom. 

Dobre rozdzielenie paszy i siana jest bardzo ważne 

profesjonalne paszowozyZakupując sprzęt rolniczy patrzymy nie tylko na cenę, ale sprawdzamy również na to, aby wykonany został tylko przez sprawdzonych producentów. Dają oni nie tylko gwarancję na to, że sprzęt będzie wykonany w odpowiedni sposób, ale również dają oni zapewnienie, że w razie jakichkolwiek problemów można bez większego problemu oddać na gwarancję. Spojrzeć również należy na to jakie wykazuje on dane techniczne, bowiem aby w odpowiedni sposób rozrzucić paszę dla żywego inwentarza należy posiadać profesjonalne paszowozy. Dzięki temu, że dopasujemy je dokładnie do naszych potrzeb oraz wielkości gospodarstwa. Dobry paszowóz powinien posiadać taśmę zarówno z przodu jak i z tyłu naczepy. Dzięki temu siano czy pasza rozchodziłaby się dokładnie w taki sam sposób, a do zwierząt ze skrajnej części obory jedzenie dochodziłoby w tym samym momencie. Warto jest również zwrócić uwagę na to, czy w naczepce znajdują się okna. Za ich sprawą można na bieżąco kontrolować ilość paszy znajdującej się we wnętrzu. 

Posiadanie dodatkowych taśm, na przykład w oknie bocznym czy przedłużanie hydrauliczne jest również ważnym aspektem. Za pomocą tych rzeczy można wciąż powiększać ilość swojego inwentarza, a i tak wszystkie zwierzęta będą solidnie nakarmione, a co za tym idzie wydajne.