Jak wycenić mieszkanie?

Jak wycenić mieszkanie?

 

Niekiedy stajemy przed bardzo ważną decyzją, która dotyczy sprzedaży naszego mieszkania. Czasem chcemy przeprowadzić się do większego, lub wyemigrować poza granice kraju. Powody sprzedaży są różne, lecz tok sprawy podobny. Musimy bowiem dokładnie oszacować, ile mieszkanie, które sprzedajemy, może być warte.

Kto może nam pomóc ocenić wartość nieruchomości?

wycena mieszkania warszawaTakimi sprawami oczywiście zajmuje się rzeczoznawca majątkowy. Niekiedy ludzie próbują oczywiście zrobić to również na własną rękę. Jednak gdy my się tego podejmujemy, nie zawsze wychodzi nam to na dobre. Mamy często tendencję do zawyżania wartości naszego mieszkania, przez co nie możemy długo go sprzedać. Wiele osób również zaniża wartość swojej nieruchomości, ponieważ nie docenia jej potencjału. Przy wycenie mieszkania nie można brać pod uwagę tego czy jest ładne, czy też nie. Oczywiście to jest jedno z kryteriów, ale nie jedyne i często nie jest ono najważniejsze. Kupujemy oczami, ale przy tak poważnej decyzji, bierzemy pod uwagę naprawdę milion czynników. Rzeczoznawca majątkowym doskonale o tym wie i bierze to również pod uwagę przy swojej wycenie. Ocenia ogólny stan nieruchomości. To czy będzie ona potrzebowała remontu, czy może wszystko jest w idealnym stanie. Na pewno również określi jak sama jego lokalizacja może wpłynąć na cenę. Taka wycena w mieście, np. wycena mieszkania zlokalizowanego w Warszawie, trochę będzie nas kosztowała. Musimy się liczyć z tym, ponieważ rzeczoznawca skrupulatnie wykonuje swoją pracę i poświęca na nią czas. Jednak wycena jakiej dokona, na pewno da nam pełen obraz sytuacji.

Bardzo ciężko jest samodzielnie określić cenę naszego mieszkania. Wielu kwestii nie bierzemy pod uwagę, zapominamy o nich. Rzeczoznawca majątkowy bierze pod uwagę wszystkie i odpowie na liczne nasze pytania. Bez wątpienia więc warto skorzystać z jego usług.