Jaki prezent dla długoletniego klienta?

Jaki prezent dla długoletniego klienta?

Prezenty w biznesie to rzecz zupełnie normalna. W ten sposób dziękuje się pracownikom, współpracownikom, kontrahentom i klientom. Trzeba jednak dobrze znać upodobania obdarowanej osoby i kulturę kraju, z którego pochodzi ta osoba.

Szwajcarski zegarek idealny na prezent

nowoczesne szwajcarskie zegarkiTrzeba pamiętać przede wszystkim o tym, by nie urazić klienta bądź współpracownika, wręczając prezent, który jest mało gustowny albo zbyt drogi. W tym drugim przypadku istnieje również obawa, że wręczany podarunek będzie uznany za próbę przekupstwa. Trudność stanowią także biznesowe stosunki między różnymi krajami, a tym samym odmiennymi kulturami. W wielu z nich zbyt drogi prezent będzie nie do przyjęcia i może wręcz oznaczać koniec wspólnych interesów. Zakładając jednak, iż możemy sobie bez problemów pozwolić na wręczenie podarunku, mamy wiele możliwości. Jednym z najbardziej popularnych prezentów jest zegarek. Wybór tego typu produktów jest bardzo szeroki. Najlepszy pomysł to czasomierze produkcji szwajcarskiej, czyli przykład klasyki, elegancji i wysokiej jakości. Niekoniecznie musimy jednak decydować się na klasyczne propozycje, wielu osobom spodobają się nowoczesne szwajcarskie zegarki. Zresztą, na pewno jest to propozycja dla osób, które na co dzień ubierają się w garnitur, jak i dla tych, którzy wolą luźniejsze ubrania albo uprawiają sport. Wśród wielu tego typu produktów znajdziecie zegarki na skórzanym pasku lub na bransolecie. Rozmiar, dodatkowe funkcje albo kolor – te aspekty także warto wziąć pod uwagę. Jakie inne prezenty sprawdzą się w przypadku biznesu? Można postawić na obrazy, markowe alkohole albo wycieczki.

Za każdym razem trzeba jednak głęboko zastanowić się, czy wybrany prezent rzeczywiście będzie odpowiadał obdarowanej osobie. Komuś, kto nie pije alkoholu, nie wręczymy przecież wina. Lepiej nie ryzykować nieudanego prezentu, bo może to zbyt wiele kosztować.