Jakie odszkodowanie za wypadek komunikacyjny?

Jakie odszkodowanie za wypadek komunikacyjny?

 

Jeśli mamy wykupioną polisę ubezpieczeniową to możemy liczyć na należne odszkodowanie w każdej sytuacji, w której doznaliśmy uszczerbku na zdrowiu. Jeśli braliśmy udział w wypadku komunikacyjnym a nie byliśmy jego sprawcą to również należy nam się odszkodowanie. Zarówno ze swojej polisy od wypadków jak i z policy odpowiedzialności cywilnej wykupionej przez sprawcę.

Jak uzyskać należne odszkodowanie?

odpowiednie odszkodowania powypadkoweJeśli przytrafił się Nam wypadek komunikacyjny, w którym odnieśliśmy obrażenia to możemy się starać o odszkodowanie. Najpierw trzeba sprawdzić możliwości, jakie mamy ze swoich polis. Może to być polisa NNW albo na przykład prywatne ubezpieczenie, które opłacamy we własnym zakresie w którymś z towarzystw ubezpieczeniowych. Z takich polis odszkodowanie otrzymamy od ręki. Wystarczy jedynie udokumentować poniesione obrażenia. Oprócz tego można jeszcze uzyskać odpowiednie odszkodowania powypadkowe z polisy sprawcy wypadku. Mowa o OC sprawcy, które wielu ludziom wydaje się tylko ubezpieczeniem samochodowym. A to jest tak, że ta polisa odpowiada też za szkody wyrządzone samochodem innym ludziom. Czyli z tej polisy również możemy otrzymać odszkodowanie. To jednak nie jest przydzielane z automatu. Najczęściej trzeba o nie zawalczyć w sądzie albo z pomocą kancelarii. Wystarczy wynająć kancelarię, która zajmuje się uzyskiwaniem odszkodowań za wypadki komunikacyjne. Jeśli tylko nie jesteśmy sprawcą wypadku to możemy postarać się o takie dodatkowe zadośćuczynienie.

Uzyskanie środków pieniężnych w ramach zadośćuczynienia powstałych obrażeń możliwe jest nawet w kilku przypadkach. Najpierw warto sprawdzić co oferują posiadane polisy własne. Potem można dochodzić odszkodowania od sprawcy wypadku – pod warunkiem, że to nie my spowodowaliśmy rzeczone zdarzenie.

Więcej mogą Państwo przeczytać na: https://www.eloodszkodowania.pl/