Jakie są zalety plis okiennych?

Jakie są zalety plis okiennych?

Pół roku temu wynajęłam małe mieszkanko niedaleko centrum Wrocławia. Na szczęście wszędzie miałam blisko i nie musiałam się martwić, że na chwilę obecną nie jestem posiadaczką samochodu. Naprawdę udało mi się znaleźć jednopokojowe mieszkanie zwane kawalerką, które były urządzone w nowoczesnym stylu, który od razu mi się spodobał.

Wybieranie plisy na okno

plisa okienna na wymiarPierwsze co kupiłam do nowego mieszkania, była plisa okienna na wymiar do sypialni. Zdecydowałam się na taką opcję, ponieważ okno nie było standardowego wymiary, dlatego w sumie nie miałam wyjścia. Chociaż z drugiej strony mam znajomych, którzy zawsze zamawiają na konkretny wymiar, ponieważ mają dosyć oryginalne pomysły. W każdym razie zarówno w firmie stacjonarnej, jak i przez internet można złożyć zamówienie na plisę okienną na wymiar. Ogromnym plusem jest to, że mamy wtedy możliwość wszystkiego od początku do końca, co stanowi niewątpliwy plus tej sytuacji. Najważniejszą jednak zaletą plisy okiennej jest to, że zapewnia nam intymność oraz prywatność. Możemy z niej skorzystać w każdym momencie zarówno dnia, jak i nocy. Dodatkowo stanowi ochronę przed nadmiernym słońcem. Ja na przykład zasłaniam okno plisą na noc i dopiero odsłaniam w południe, ponieważ z samego rana zawsze świeci u mnie słońce i wolałabym, żeby mieszkanie nie nagrzewało się tak bardzo. Poza tym plisy okienne montujemy od środka, a nie na zewnątrz, dzięki czemu nie musimy się o nim martwić.

Plisy okienne dostaniemy praktycznie w każdym sklepie budowlanym, co niewątpliwie można uznać jako zaletę. Dostępne są one w różnym przedziale cenowym, dzięki czemu myślę, że każdy znajdziecie coś dla siebie. Warto też niekiedy ustalić kwotę, jaką chcemy przeznaczyć, żeby później nie czuć wyrzutów sumienia, że wydaliśmy za dużo.