Kominek kaflowy w salonie

Kominek kaflowy w salonie

Jestem wielką fanką stylu retro – zarówno jeżeli chodzi o moją garderobę, jak i to jak wygląda wnętrze mojego domu. Mój dom jest połączeniem różnych stylów, a więc każde pomieszczenie wygląda naprawdę ciekawie. Jednym z moich ulubionych pokojów w domu jest zdecydowanie salon, którego największą ozdobą jest kominek kaflowy.

Kominek kaflowy stał się ozdobą domu

budowa kominka kaflowego w domuNa zbudowanie kominka kaflowego zdecydowałam się, ponieważ od zawsze byłam zachwycona piecem kaflowym, który znajdował się w domu mojej prababci. Tego typu piece kojarzą mi się nie tylko z czymś, co daje ciepło. Od zawsze uważałam je za niezwykle elegancką ozdobę pokoju. Dlatego też właśnie taki kominek kaflowy musiał znaleźć się również i w moim domu. Przyznam szczerze, że budowa kominka kaflowego w domu nie należała do najłatwiejszych. Musiałam znaleźć odpowiedniego fachowca, który wykona to zadanie i będzie potrafił stworzyć taki projekt kominka, który spodoba mi się w stu procentach. Nie chciałam inwestować w piec kaflowy, ponieważ bardziej interesował mnie tego dizajn pieca kaflowego niż sposób ogrzewania. Dlatego też zdecydowałam się na budowę właśnie kominka, a nie pieca kaflowego. Z tego powodu nie mogę ogrzewać przy pomocy kominka całego domu, tak jak jest to w przypadku pieca kaflowego, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. W domu i tak mam ogrzewanie centralne. Do kominka kaflowego wybrałam piękne błękitne kafle, które są niesamowicie ozdobne. Mój kominek wygląda jakby wcześniej znajdował się w jakimś pałacu.

Kominek kaflowy w domu prezentuje się po prostu świetnie i każdemu mogę polecić takie rozwiązanie, jeżeli jest się fanem tego typu dizajnu. Dzięki temu, że w salonie znajduje się kaflowy kominek to całe pomieszczenie wygląda na bardzo eleganckie. Jest to zasługa ozdobnych kafli, które wybrałam. Nawet jeżeli w przyszłości będę remontować salon to piec kaflowy zdecydowanie nie zniknie.