Kredyty na zakup motocykla

Kredyty na zakup motocykla

Kredyt na oświadczenie o dochodach, kredyty dla studenta, kredyty dla emeryta to już standardowe kredyty dostępne w bankach.

Jaki kredyt wziąć na motocykl?

Kredyt na motocyklNadszedł czas na większa specjalizację. Nowością są kredyty na zakup pojazdów- nie tylko samochodów, ale też skuterów, quadów, rowerów czy łódek. Taka oferta na pewno ucieszy miłośników jednośladów. Porządny motor, renomowanej firmy kosztuje nawet kilkadziesiąt tysięcy, czyli tyle ile dobry samochód. A wiadomo, że sam pojazd to nie tylko. Każdy motocyklista musi posiadać akcesoria dodatkowe. Kaski motocyklowe, specjalne wzmacniane buty chroniące nogi przed złamaniem, skórzane kurtki, bagażniki, w których znajdzie się miejsce na wszystko, czy gadżety takie jak głośniki czy nawigacje motocyklowe nie są tanie. O ile można zaoszczędzić na zakupie pokrowca na motor, o tyle na kasku- a więc za zdrowiu i życiu- nie można oszczędzać. Jak wiadomo ceny benzyny nie maleją, więc i podróżowanie nie jest tanie. Dzięki specjalnemu kredytowi możemy kupić nie tylko motor, ale także jego wyposażenie, a może nawet zostanie coś na paliwo? Raty możemy rozłożyć nawet na kilka lat, co jest bardzo dogodne. Z drugiej strony, czy warto brać tak duży kredyt? Motocykl z czasem niszczeje, wymaga coraz więcej napraw. Kupując motor dziś, za dziesięć lat będzie już on wiekowe. Kredyt na motocykl sprawdzi się w przypadku pojazdów niezawodnych, nie w przypadku używanych, które potrzebujemy na teraz. Niektóre banki oferują wraz z kredytem usługi dodatkowe np. niższe (od tego bez kredytu) ubezpieczenie na samochód lub w razie wypadku (NWW) lub pomoc w przypadku stłuczki. Trzeba wcześniej sprawdzić czy jest to opłacalne. Być może ubezpieczenie gdzie indziej byłoby tańsze niż w banku.

Wtedy nie tylko spłacamy kredyt, ale i przepłacamy ubezpieczenie, co nie jest korzystne dla naszego portfela.