Lasery krzyżowe ze statywami

Lasery krzyżowe ze statywami

Prace budowlane zawsze związane są ze stosowaniem najróżniejszych narzędzi. Jednym z podstawowych i zarazem niezwykle często używanych jest poziomica. Stosowanie tego narzędzia jest popularne od dziesięcioleci. Obecnie jednak coraz częściej słyszy się o tym, że poziomice są zastępowane nowszymi rozwiązaniami. Powodem tego jest to, że poziomice nie mogą być stosowane wszędzie. 

Nowoczesne lasery zamiast poziomic 

laser krzyżowy ze statywemNa temat klasycznych poziomic powiedziano już bardzo dużo i nie ma sensu się za bardzo rozpisywać w tym temacie. Poziomice te są wyposażone w małe kapsuły z wodą oraz bąblem powietrza, dzięki któremu jesteśmy w stanie wyznaczać pion oraz poziom. Większość budynków jakie nas obecnie otaczają powstała również przy udziale poziomic. Od jakiegoś czasu są one jednak zastępowane przez urządzanie jakim jest laser krzyżowy ze statywem. Takie lasery mogą wyznaczyć pion i poziom o wiele szybciej niż poziomice w klasycznych wersjach. Każdy laser tego typu jest wyposażony w generator wiązki świetlnej oraz oczywiście w głowicę, która obraca się z bardzo dużą prędkością na skutek działania silnika elektrycznego. Przy tak szybkich ruchach możliwe jest osiągnięcie złudzenia, że laser tworzy jednolitą poziomą linię wokół ścian w pomieszczeniu. Żeby osiągnąć taki efekt najpierw musimy jednak dokonać kalibracji naszego lasera. Nie jest to jednak czynność bardzo skomplikowana i każdy z nas może sobie z tym zadaniem bardzo szybko poradzić. 

Na dzień dzisiejszy zastosowanie laserów krzyżowych jest ogromne. Sprawdzają się one już nie tylko przy pracach stricte budowlanych. Przy użyciu tego urządzenia możemy bardzo łatwo powiesić szafki, zamocować listwy wykończeniowe czy nawet położyć tapetę. Obecnie laser krzyżowy ze statywem możemy zakupić w niemalże każdym markecie budowlanym.