Metka z żakardu jest kolorowa i wytrzymała

Metka z żakardu jest kolorowa i wytrzymała

Bez wątpienia żakardowe metki cechuje nie tylko wielobarwność, ale także bardzo wysoka wytrzymałość. Dzięki tym dwóm cechą stały się bardzo popularne w przemyśle odzieżowym i tekstylnym. Są odporne na pranie ręczne i chemiczne. Nie tracą koloru, nie strzępią się, a zawarty na nich napis, czy logo firmy są zawsze widoczne i czytelne.

Metka żakardowa zdominowała rynek odzieżowy

kolorowe metki żakardoweNie ulega najmniejszej wątpliwości, iż kolorowe metki żakardowe niepodzielnie królują w przemyśle odzieżowym oraz pasmanteryjnym. Dzięki unikalnej technice szycia, do której używane są specjalne maszyny, łatwo łączą w sobie ciekawe kolory i wytrzymałość. Obecnie najczęściej widnieje na nich logo producenta, które jest najlepszym oznakowaniem towaru. Rozmiary i wzory metek są różnorodne. Mogą być wszywane zarówno na zewnętrznej części danej tkaniny, dzięki czemu logo zawsze pozostaje widoczne lub może być ono wszyte do środka danego materiału. Na metkach bardzo często oprócz samego loga producenta, czy ozdobnego haftu, zamieszcza się informację o sposobie prania i prasowania ubrań. Metki zawsze są wytrzymałe i jednocześnie miłe w dotyku. Odporność na wysokie temperatury zapewnia, że nie będą się one przypalać, a następnie drapać naszą skórę. Warto mieć również na uwadze, iż kolorowe metki żakardowe bardzo często bywają elementem zdobniczym różnych części garderoby. Część projektantów ubrań zamieszcza je na kieszeniach lub rękawach, by mogły stanowić idealną reklamę ich firmy. Kolory metek są różnorodne, więc zawsze znajdziemy te, które będą idealnie pasowały do naszych potrzeb.

Żakardowe metki kolorowe są najpopularniejszymi na rynku. Wykorzystują je projektanci do umieszczania swojego loga, które może być mniej lub bardziej widoczne. Żakard jest idealnym materiałem do umieszczania haftów. Jest też wytrzymały i odporny na częste pranie oraz  bardzo wysokie temperatury. Nigdy się nie zaciąga i nie pruje.