Model kurtki do noszenia w chuście

Model kurtki do noszenia w chuście

Z każdym rokiem przybywa mam, które decydują się na noszenie maluszka w chuście. To najlepszy sposób na wzmocnienie więzi i zapewnienie dziecku bliskości i bezpieczeństwa, którego tak potrzebuje w pierwszych miesiącach życia.

Jak wyglądają kurtki do noszenia w chuście?

kurtka do noszenia dziecka w chuścieNoszenie dziecka w chuście przynosi wiele korzyści maluszkowi i mamie, więc nic dziwnego, że tak wiele osób się na to decyduje. W taki sposób można dziecko nosić przez cały rok, choć najłatwiejsze jest to wiosną i latem. Kiedy na dworze robi się chłodno, to zabierając ze sobą dziecko w chuście, musimy pamiętać o założeniu na siebie kurtki. Jednak nie może to być zwykła kurtka, ponieważ nie zapniemy jej będąc z dzieckiem na piersiach. Tu potrzebna jest kurtka do noszenia dziecka w chuście, którą dostaniemy w wielu sportowych modelach. Jest to klasyczna kurtka ze specjalną wstawką niemowlęcą, którą można w dowolnej chwili odpiąć. Jest ściśle połączona z kurtką i szczelnie zakrywa maluszka. Ma też na tyle dopasowaną długość, że nóżki malucha są schowane przed chłodem. Od wewnętrznej strony kurtka posiada specjalną podszewkę, która z jednej strony świetnie grzeje, a z drugiej odprowadza nadmiar wody. Kurtka jest bardzo ciepła i świetnie chroni dziecko przed zimnem. Przed wyjściem na zewnątrz, należy pamiętać, aby nie ubierać malucha zbyt grubo, ponieważ mama będzie mu dawać swoje ciepło. W razie deszczu czy śniegu, można założyć maluszkowi na głowę kaptur, w który jest wyposażona wstawka niemowlęca. Z pewnością kurtka się sprawdzi w każdą pogodę.

Kurtki tego typu można kupić w sklepach z odzieżą dla mam lub niektórych sportowych. Jej cena jest porównywalna do pozostałych modeli i kupimy ją za około dwieście złotych. Kiedy dziecko wyrośnie z chusty, to można odpiąć wstawkę i mieć zwykła, sportową kurtkę.