Moje samozaparcie z treningiem funkcjonalnym

Moje samozaparcie z treningiem funkcjonalnym

Ostatnio można poczytać praktycznie mnóstwo artykułów na temat zdrowia, sportu, wszelakich ćwiczeń. Co chwilę wprowadzane jest coś nowego, co powoduje rewolucje sportowe. Jednak mnie zainteresowała pewna forma ćwiczeń, o której zaraz napiszę.

Trening funkcjonalny dla każdego

trening funkcjonalnyCzy wiecie o tym, że są ćwiczenia, które wyglądają, jak nasze zwykłe, codzienne domowe czynności? To właśnie ta nowość o której pisałam, czyli trening funkcjonalny który imituje codzienność. Jego zaletą jest to, że nie jest bardzo obciążający. Polega na wykonywaniu prostych ćwiczeń, na przykład rozciągających. Często sięgamy po coś z górnej półki w kuchni, i te ćwiczenia właśnie wyglądają podobnie. Wymachujemy rękoma, rozciągamy się. Z początku nie patrzyłam na to, jako idealny sposób na odchudzanie, jednak z czasem przekonałam się, że jest to coś w sam raz dla mnie. Ćwiczę tak, jakbym wykonywała zwykłe czynności. Dodatkowo, plusem jest to, że nie rozbuduje mi się przez to tkanka mięśniowa, więc nie będę wyglądała jak jakiś goryl osiłek ze starszych klas szkoły średniej. Uważam, że dla kobiety jest to w sam raz, ale i dla mężczyzny. Mężczyzn też widuję na treningach, i mój trener osobisty potwierdza to. Ćwiczenia są dla każdego. Nieważne jakie, ale ważne, że w ogóle ćwiczymy. Każdy musi znaleźć coś dla siebie. Ja nie mogłam już patrzeć na mój brzuch, który po zimie zrobił się strasznie obwisły i ociężały, dlatego zdecydowałam się właśnie na takie zajęcia. Nie żałuję, jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się zrobić coś z moim życiem. Jak ćwiczę, to czuję się taka wyzwolona.

Polecam każdemu taki trening. Na początku pewnie nie każdy będzie gotowy na takie ćwiczenia, ale Kraków na przykład oferuje wiele takich treningów, można sobie przyjść zobaczyć i przekonać się na własne oczy jak to wszystko wygląda.