Najlepsze plastry z opatrunkiem

Najlepsze plastry z opatrunkiem

 

Plastry są jednym z najczęściej stosowanych zabezpieczeń ran. Nadają się ona zarówno do ochrony małych, jak i dużych skaleczeń, w zależności od rozmiaru i miejsca przeznaczenia. Zdecydowanie najpopularniejsze są te z przymocowanym już opatrunkiem. Jakie są rodzaje tych plastrów i kiedy warto je stosować?

Rodzaje plastrów z opatrunkiem

plastry z opatrunkiemNa rynku farmaceutycznym dostępnych jest wiele rodzajów plastrów opatrunkowych, które różnią się między sobą nie tylko miejscem przeznaczenia i rozmiarem, ale również materiałem wykonania. Do najpowszechniejszych zalicza się te wykonane na tkaninie elastycznej. Najczęściej przybierają one barwę cielistą, a sprzedawane są w zestawach zawierających różne rozmiary. Nadają się zarówno na niewielkie skaleczenia na rękach, jak i obtarcia na kolanach lub łokciach. Ich cechą charakterystyczną jest obecność kleju z cynkiem, dzięki czemu dobrze trzymają się na skórze. Są one elastyczne, co sprawia, że nadają się na naklejanie w miejscach nierównych. Plastry z opatrunkiem na tkaninie elastycznej pozwalają oddychać skórze i są hipoalergiczne. Bardzo często występują one w wersji dla dzieci, która cechuje się barwnymi wzorami i bohaterami z ulubionych bajek maluchów. Innym rodzajem plastrów stosowanych na rany są włókninowe. Najczęściej występują one w barwie białej i są przeznaczone do samodzielnego cięcia. W zależności od rozmiaru rany sami dobieramy rozmiar plastra, który pozwala skórze oddychać i chroni ranę przed zanieczyszczeniami. Jest on stosowany w głównej mierze do niewielkich zadrapań i skaleczeń, ponieważ zdecydowanie łatwiej o jego odklejenie. Kolejnym rodzajem plastrów opatrunkowych są te wykonane z bawełny organicznej. Są one przyjazne dla wrażliwej skóry, która wymaga szczególnej ochrony. Zazwyczaj dostępne są w różnych rozmiarach, a materiał wykonania pozwala na bezpieczne stosowanie zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych.

Wybór odpowiedniego plastra z opatrunkiem powinien zależeć od rodzaju rany i miejsca jej występowania. Bogata oferta pozwala na zakup produktu, który będzie nie tylko łatwy w użytkowaniu, ale również bezpieczny dla każdego rodzaju skóry. Odpowiednia ochrona skaleczenia bądź zadrapania pozwala na szybkie zagojenie oraz zabezpieczenie przez zanieczyszczeniami.