Niedroga odzież ciążowa

Niedroga odzież ciążowa

Ciąża trawa dziewięć miesięcy, w czasie których kobiece ciało podlega wielu zmianom. Te zewnętrzne, są dostrzegalne już od trzeciego – czwartego miesiąca i powodują, że przyszła mama musi zadbać o zmianę dotychczasowej garderoby.

Ile kosztuje odzież dla kobiet w ciąży?

tania odzież ciążowaTo, kiedy kobieta zacznie widocznie przybierać na wadze, jest kwestią indywidualną. Czasem wystarczy o centymetr więcej w pasie, aby nie zapiąć dotychczasowych spodni. Kobietom przybywa nie tylko w brzuchu, ale także w biodrach, tali czy biuście. Tania odzież ciążowa jest niezbędna, jeżeli kobieta chce mieć w czym chodzić poza rozciągniętym dresem. Dla przyszłych mam w sklepach odzieżowych można znaleźć szeroki wybór sukienek odcinanych pod biustem, spódnic z podwyższonym stanem, tunik za pośladki czy spodni z elastycznym materiałem w pasie. W czasie ciąży ważna jest ochrona brzuszka i nie można go uciskać, dlatego tak ważna jest właściwa odzież. W sklepach znajdziemy ją w cenach bardzo podobnych jak klasyczne modele, więc jej zakup nie będzie sporym wydatkiem. Tym bardziej, że nie ma sensu kupować jej wiele, ponieważ po porodzie będzie całkowicie bezużyteczna. Jest ona szyta wyłącznie na kobiety w ciąży, które mają odmienne proporcje ciała, przez które nie mieszczą się w inne ubrania. Wystarczy kupić jedną parę spodni, wygodne legginsy, kilka luźnych podkoszulków lub bluzek i sukienkę. Z powodzeniem tyle ubrań wystarczy, żeby przetrwać do porodu i nie wydać zbyt wiele pieniędzy. Przy ich wyborze, warto się kierować przede wszystkim jakością.

W odzieży ciążowej, kobiety chodzą najczęściej od czterech do sześciu miesięcy, więc nie ma sensu kupować wielu modeli ubrań. Najważniejsze żeby były wykonane  naturalnej bawełny i nie uciskały stale powiększającego się brzuszka.