Nowe zaopatrzenie medyczne do gabinetów

Nowe zaopatrzenie medyczne do gabinetów

W ostatnim tygodniu został rozstrzygnięty przetarg o to, która firma będzie dostarczać środki do dezynfekcji w szpitalach. Jest to bardzo ważny element całego wyposażenia, gdyż jak wiadomo szpital to miejsce gdzie znajduje się najwięcej czynników chorobotwórczych, tez wymogi sanitarne i higieniczne są tu najważniejsze pośród wszystkich innych placówek, gdzie dezynfekcja jest wymagana.

Dezynfekcja w gabinetach lekarskich

środki do dezynfekcji powierzchni w gabinetachWedług nowych rozporządzeń ministra zdrowia każdy gabinet musi być przynajmniej raz w tygodniu przejść kompleksową dezynfekcję. Jest to bardzo ważne, gdyż w ostatnim czasie coraz więcej osób jest narażonych na niebezpieczne środki w szpitalach. W związku z czym został rozpisany przetarg na  środki do dezynfekcji powierzchni w gabinetach, które maja pojawić się w nich już od przyszłego miesiąca. Gabinety będą starannie przygotowywane przed każdym zabiegiem ale i również zwykłym przyjęciem pacjenta. Dezynfekcja objęte będą nie tylko sale zabiegowe, ale tez i prywatne gabinety lekarskie, co dotychczas nie było, aż tak rozpowszechnione. W związku z tym firma zaopatrująca jednostki medyczne musi zawsze na czas dostarczać odpowiednich środków, gdyż każdy gabinet musi mieć w nadwyżce kilka środków dezynfekujących na wypadek, gdyby transport środków się opóźnił. Kontrole będą sprawowane wyrywkowo w gabinetach i są przewidziane spore kary, dla osób które się nie zastosują do rozporządzenia ministerstwa.

Mamy nadzieję, że wszystkie środki w każdych gabinetach zawsze będą dostępne co jeszcze bardziej poprawi świadomość pacjentów o ich bezpieczeństwie i każdy będzie się czuł komfortowo. Oczywiście większość środków będzie finansowana  z budżetu państwa, co nie powinno aż tak bardzo nadwyrężyć lokalnych budżetów szpitalnych.