Odpowiednia kołderka to podstawa

Odpowiednia kołderka to podstawa

Mówi się, że niemowlaki wcale nie mają wygórowanych potrzeb. Wystarczy, że mają ciepło, sucho w pieluszce, są najedzone i czują się bezpiecznie. Jednak nie da się ukryć, że zaspokojenie tych potrzeb niemowlęcia to wcale nie jest łatwe zadanie. Niemowlęta są bardzo wymagające, dlatego wszystko, czym się takie dziecko otacza, musi być absolutnie najwyższej jakości. Nie inaczej sprawa wygląda z kołderkami dla niemowląt.

Nie ma to jak odpowiednia kołderka

kołderki dla niemowlątPamiętam jak sama się bałam przy okazji pierwszej ciąży, gdy byłam jeszcze kompletnie zielona w sprawach macierzyństwa. Informacje, które przyswajałam z książek, czasopism, Internetu i od innych matek były totalnie sprzeczne i tylko mieszały mi w głowie. Jednak wszystkie moje źródła wiedzy zgadzały się co do jednej rzeczy –kołderki dla niemowląt muszą być absolutnie najwyższej jakości. I nie ma w tym nic dziwnego. W końcu takie dziecko większość czasu w początkowym okresie życia spędza właśnie w łóżeczku. Musi mieć tam ciepło i komfortowo. A nie osiągnie się tego bez odpowiedniej kołderki. Jaka kołderka jest tą odpowiednią dla niemowlaka? Po pierwsze musi być lekka, w końcu nikt nie lubi być ograniczany i przygniatany czymś ciężkim i niewygodnym. Po drugie musi być też ciepła – w końcu utrzymanie odpowiedniej temperatury jest bardzo ważne dla komfortu. Musi być też miękka – nie da się ukryć, że dziecko w tym okresie życia poznaje świat w dużej mierze właśnie przez dotyk.

Rola kołderek w życiu niemowlaka jest bardzo ważna. Odpowiednio ciepła, lekka i miękka kołderka zapewni dziecku wysoki poziom komfortu. A przecież nie od dziś wiadomo, że komfort dziecka przekłada się bezpośrednio na spokój i wysoki komfort rodziców. A przecież komfort nie jest przecież niczym, na czym warto jest oszczędzać.