Opaski i czapeczki na lato

Opaski i czapeczki na lato

Lato i wakacje to pora, kiedy najwięcej czasu spędzamy poza domem, korzystając z pięknej pogody. Rozkoszujemy się kontaktem z naturą, świeżym powietrzem i słońcem. Jak zawsze jednak trzeba zachować rozsądek w tym letnim szaleństwie i koniecznie pamiętać o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Szczególnie ważne jest to w przypadku najmniejszych dzieci.

Modna nowość – opaski turbany

opaska turbanWychodząc na spacer czy dłuższy pobyt na zewnątrz z niemowlaczkiem albo małym dzieckiem zabezpieczamy jego skórę przez nasmarowanie kremem z odpowiednio wysokim filtrem. Równie ważne jest dopilnowanie, aby o ile to tylko możliwe, dziecko przebywało raczej w cieniu, niż w pełnym słońcu – a jeśli jest to niemożliwe, aby jego główka chroniona była przez cienką czapeczkę lub chustkę. Świetnym rozwiązaniem będzie także opaska turban. Jest to praktycznie pełna czapeczka, a nie tylko wąski pasek materiału, jak zwykłe opaski. Na gorące dni wybierzmy taką z bardzo lekkiego, przewiewnego płócienka. Delikatna główka dziecka nie będzie dzięki temu narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Opaska taka stanowi też śliczny dodatek do stroju maluszka, szczególnie pasuje do ozdobnych letnich sukieneczek. Te tekstylne drobiazgi są dostępne w wielu wzorach i kolorach, można je bez trudu dobrać do innych ubranek i stworzyć całą kolekcję małej elegantki. Ponieważ materiał, z którego zrobiony jest turbanik, jest miękki i elastyczny, nie uciska i nie drażni dziecka.

Turbanik-opaska sprawdzi się także w zimniejsze dni albo wieczorami, gdy temperatura czasem znacznie się obniża. Wybierzmy wówczas egzemplarz z nieco grubszej tkaniny. Śliczna czapeczka przylegająca do głowy ochroni nasze dzieciaczki przed chłodem i wiatrem (przyda się więc rówież przy nadmorskich spacerach!).