Oświetlenie ogrodów miejskich

Oświetlenie ogrodów miejskich

Kiedy myślimy o oświetleniu miasta to najczęściej myślimy o wysokich, metalowych latarniach. Jednak w mniejszych miastach uzywane są energooszczędne lampy ogrodowe

Energooszczędne lampy ogrodowe są fajne.

Lampa ogrodowaWidzimy je przy każdej większej ulicy, na drogach szybkiego ruchu, czy w okolicy budynków urzędowych i publicznych, żeby łatwiej można było do nich trafić. Miasto to jednak nie tylko infrastruktura, budynki, drogi i mosty. To także tereny zielone. Miejscowości zaczynają rozumieć, że mieszkańcy chcą mieć miejsce w którym mogą pospacerować, pobiegać, wyprowadzić psa, pobawić się z dziećmi, czy posiedzieć na ławeczce i chwilę odpocząć. Władze miast budują nowe parki lub rewitalizacją stare, sadzą drzewka wzdłuż dróg, stawiają mniejsze lub większe fontanny. Żeby jednak cieszyć się terenami zielonymi po zmroku potrzebne są energetyczne lampy ogrodowe. Latem możemy tam przebywać do późnych godzin wieczornych, ale już w październiku, czy listopadzie słońce szybko zachodzi, i nastaje zmrok. Oświetlenie ogrodu nada się także do oświetleń zielonych obszarów miejskich. Nie musi to być bardzo mocno światło. Wystarczy, że wszystkie ścieżki będą dobrze widoczne, tak by wszystkie nierówności były oświetlone. Lampy ogrodowe nadadzą się idealnie do takiego zadania. Poza bezpieczeństwem spacerujących musimy zadbać także o koszty. Prąd nie jest tani, a przecież lampy ogrodowe ledowe muszę się palić nawet przez kilkanaście godzin dziennie, ponieważ w grudniu słońce zachodzi przed szesnastą, a wschodzi po ósmej rano. Pomnażając te godziny przez liczbę dni otrzymamy bardzo wysoką kwotę, dlatego warto zadbać, by żarówki w lampach zewnętrznych były jak najbardziej energooszczędne.

Energetyczne lampy ogrodowe ledowe dają silne światło, ale pobierają mało prądu, a ich żywotność jest bardzo długa, więc nie musimy się martwić o wymianę żarówek. Mieszkańcy na pewno będą zadowoleni z możliwości spacerowania po pięknym parku, także po zachodzie słońca.