Panele fotowoltaiczne na dach

Panele fotowoltaiczne na dach

 

Jako inwestor lubię nabywać lokale i z nich korzystać. Moja kariera była bardzo szybka i w krótkim czasie dorobiłem się pokaźnego majątku. Dzięki temu mogłem zajmować się tym co lubię najbardziej, a mianowicie odbudową upadających przedsiębiorstw.

Kupno upadającego hotelu i zmiany

panele fotowoltaiczne na dachPewnego dnia jeden z moich pracowników stwierdził, że ma dla mnie coś ciekawego. Okazało się, że bardzo duży hotel w Poznaniu upada i jego właściciel chce wystawić go na sprzedaż. Uznałem, że to dla mnie doskonała okazja aby nabyć nową firmę i się nią zająć. Jako inwestor miałem w tym ogromne doświadczenie i potrafiłem znaleźć rozwiązanie na każde problemy związane z pieniędzmi. Po spotkaniu z właścicielem hotelu ustaliłem dla niego rozsądną cenę. Uznał, że nie dostanie lepszej i w przeciągu miesiąca zostałem całkiem nowym właścicielem. Jednak czekało mnie sporo pracy. Musiałem zająć się wyszukiwaniem problemów i rozwiązywaniem ich. Jednym z nich był sposób ogrzewania. Okazało się, że jest to wszystko nie zwykle drogie w utrzymaniu. Ja zaproponowałem radzie panele fotowoltaiczne na dach. Wiedziałem, że w nie których takich miejscach za granicą, a głównie w Niemczech to bardzo redukuje koszty dla właściciela. Na dodatek można uzyskać dofinansowanie jeżeli spółka ziała i jest przyjazna dla środowiska. Uznałem, że to mogłoby sprawdzić się w tym przypadku. Oczywiście istniało wiele producentów i wykonawców takich rozwiązań. Stwierdziłem, że zlecę to swojemu asystentowi. Musiał znaleźć w przeciągu tygodnia najlepszego producenta, który zapewni gwarancję oraz kogoś kto podjąłby się montażu.

Miałem nadzieję, że wypełni szybko swoje zadanie i będę mógł realizować swoje dalsze plany co do tego obiektu. Drugim poważnym problemem był za mało wykształcony personel i braki w znajomości języka.