Parametry sprawdzonych agrgatów prądotwórczych

Parametry sprawdzonych agrgatów prądotwórczych

Elektryczność jest obecnie powszechnie wykorzystywanym sposobem na zasilanie różnego rodzaju urządzeń. Dostęp do prądu przemiennego jest w dużej mierze ograniczony poprzez sieć elektroenergetyczną. W miejscach, gdzie z różnych przyczyn nie ma dostępu do bieżącej energii można zastosować alternatywne sposoby na jej wytworzenie. Jest to niezbędne w wielu przypadkach.

Jak zapewnić dostęp do prądu na planie?

agregaty filmowePrzykładem może być chociażby plan nagrań, który może być zlokalizowany w środku dziczy, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzają się jednostki prądotwórcze spalające paliwo chemiczne. W ten sposób wytwarzają one prąd niezbędny do zasilania urządzeń odbiorczych. Warto wspomnieć, że agregaty filmowe muszą być wykonane w taki sposób żeby maksymalnie obniżyć poziom generowanego przez nie dźwięku oraz ilość spalin. W tym celu znajdują się one często w specjalnych przyczepach, które pozwalają to zapewnić. Dodatkowo dzięki przyczepom możliwe jest ich szybkie przewożenie w dowolne miejsce, gdzie obserwowane jest zapotrzebowanie na energię. Pozostałe parametry nie różnią się zbytnio od tradycyjnych jednostek. Przy doborze odpowiedniego rozwiązania należy przede wszystkim uwzględnić jego moc, napięcie zasilania oraz nominalny prąd.

Jak widać obecnie bardzo popularne są wszelkie alternatywne sposoby wytwarzania prądu przemiennego, który służy do zasilania różnych odbiorników. W miejscach takich jak plan filmowy ekipa rzadko ma możliwość podłączenia się do istniejącej sieci elektrycznej. Jest to szczególnie utrudnione w momencie, gdy zdjęcia realizowane są poza budynkiem wytwórni. Na szczęście na rynku dostępne są specjalistyczne rozwiązania, które pomagają rozwiązać wyżej opisany problem. Cechuje je bardzo dobre wygłuszenie oraz zmniejszona ilość generowanych spalin.