Paszociąg, rozdrabniarka, rozrzutnik do obornika – praktyczne rozwiązania dla rolnika

Paszociąg, rozdrabniarka, rozrzutnik do obornika – praktyczne rozwiązania dla rolnika

Praca rolnika w dzisiejszych czasach jest o wiele lżejsze niż jeszcze kilkanaście lat wcześniej. Wszystko z racji tego, że obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań technicznych, które mają zarazem ułatwić jak i usprawnić prace na roli czy przy hodowli trzody. Jakie rozwiązania są szczególnie praktyczne?

Rozdrabniarka, rozrzutnik do obornika i paszociąg – czyli co pomoże przy pracy na roli

rozrzutniki do obornikaPraca na gospodarstwie nigdy nie należała do łatwych, jednak obecnie można to sobie nieco ułatwić. Wystarczy jedynie zastosować odpowiednie rozwiązania, jednak należy pamiętać o tym, że rozwiązania powinny być odpowiednio dobrane do specyfiki gospodarstwa jak i do tego jak bardzo jest ono duże. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o stosowanie paszociągu, ponieważ choć rzeczywistość jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które usprawnia cały proces karmienia zwierząt hodowlanych to jednak w przypadku małych gospodarstw inwestycja może się nam nie zwrócić. W takiej sytuacji lepiej zainwestować w takie rozwiązanie jakim są wozy paszowe. One także ułatwią prace związane z karmieniem zwierząt a jednocześnie są one zdecydowanie tańsze niż zautomatyzowane systemu karmienia. W przypadku uprawy roli wielkość pola nie ma już takiego znaczenia. Tu raczej mówimy o praktycznych rozwiązaniach, które mogą pomóc tak w przypadku małych jak i dużych gospodarstw. Rozdrabniacz jak i rozrzutniki do obornika to praktyczne rozwiązanie w przypadku gospodarstwa każdej wielkości. Przypadku tych drugich przy ich zakupie warto jednak zwrócić uwagę na to czy posiadają one dodatkową funkcje, dzięki czemu mogą być wykorzystywane także jako przyczepy z systemem automatycznego rozładunku. Zakup takiej naczepy 2 w 1 będzie zdecydowanie praktyczniejszy.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele praktycznych rozwiązań dla rolników. Ważne jest jednak to by odpowiednio je dobrać do specyfiki swojego gospodarstwa.