Podział obuwia, ważne informacje

Podział obuwia, ważne informacje

Obuwie robocze spełnia naprawdę istotne funkcje dla naszego zdrowia. Głównym zadaniem obuwia roboczego jest ochrona naszych stóp prze czynnikami mechanicznymi, chemicznymi, biologicznymi, przed prądem elektrycznym, zbyt wysoką lub niska temperaturą oraz wilgocią. Można podzielić je na wiele sposobów na przykład ze względu na przeznaczenie czy konstrukcję, jednak dziś przybliżę Wam podział ze względu na poziom zagrożeń. 

Podział obuwie ze względu na stopień zagrożeń

producent solidnego obuwia roboczegoNa samym jednak początku pragnę zaznaczyć, że producent solidnego obuwia roboczego to zawsze dobry wybór. Naprawdę polecam zainwestować w dobrą markę, w dobrego producenta obuwia i przede wszystkim jakość. Tutaj użyte materiały i wykorzystana technologia produkcji jest kluczowa dla naszej ochrony, więc zawsze kierujcie jak najwyższą jakością obuwia. Przechodzimy do rzeczy. Ze względu na poziom zagrożeń możemy wyróżnić obuwie tak zwane zawodowe. Zawodowe obuwie posiada cechy, które są w stanie ochronić pracownika w czasie potencjalnego wypadku w czasie pracy. Jest to obuwie przeznaczone co dziennego użytkowania i ten właśnie rodzaj określa się mianem obuwia roboczego. Druga opcja to obuwie ochronne, za pomocą specjalnych podnosków ochrania także palce stóp. Wytrzymałość tego obuwia jest sprawdzana w czasie specjalnego badania. Ostatnia wersja obuwia to obuwie bezpieczne, które łączy w sobie właściwości zarówno obuwia ochronnego jak i bezpiecznego.

Obuwie robocze zazwyczaj jest tak wykonane, aby było w stanie chronić przed różnego rodzaju zagrożeniami jednocześnie. Materiały, których używa się do wykonania takiego obuwia determinują jego właściwości, dlatego tak ważne jest aby wybierać te buty, który są naprawdę jak najwyższej jakości. Obuwie robocze może posiadać dodatkowe elementy w postaci właśnie podnosków, wkładek antyprzebiciowych czy na przykład wkładki ochraniające kostki.