Polerowanie specjalistyczne aut

Polerowanie specjalistyczne aut

 

Każdy właściciel samochodu dba o swój środek lokomocji. Oczywiście sprawy techniczne są bardzo ważne, jednak czystość samochodu również. Oprócz mycia samochodu należy jeszcze go polerować. Do polerowania używa się specjalnej pasty polerskiej.

Polerka samochodowa flex

flex polerkaPolerki samochodowe służą do obróbki powierzchni lakierowanych. Są to narzędzia elektryczne. Flex polerka jest idealna do polerowania samochodu. Taka polerka symuluje okrężne ruchy dłoni. Oczywiście można polerować ręcznie i również będzie wyglądać samochód po polerowaniu idealnie. Jednak jest to bardzo wyczerpujące i czasochłonne. Pastę należy dokładnie wetrzeć w lakier. Flex polerka ułatwia to zadanie. Ma ona zamontowaną gąbkę, która podczas kręcenia się poleruje lakier. Jest to polecany sprzęt przez fachowców. Taką małą polerką można wypolerować nawet najmniejsze elementy samochodu. Nawet przy najmniejszej mocy możemy dokładnie wypolerować cały samochód. Zaletą polerki flex jest to, że jej praca jest bardzo cicha. Nawet nie słychać obrotów. Podczas pastowania, jak i polerowania lakieru samochodowego nie zmęczymy się. Nie musimy polerki naciskać, aby odpowiednio wypolerować samochód. Tak jest jedynie podczas ręcznego polerowania, jednak używając polerki to nie musimy. Nawet czas polerowania przy użyciu polerki flex skraca się bardzo. Coraz więcej ośób prywatnie kupuje sobie polerki takiego typu do domu. Są one bardzo dobre i mogą służyć nam kilkanaście lat.

Polerki flex są bardzo polecanym sprzętem przez miłośników motoryzacji, którzy dbają nie tylko o stan techniczny samochodu ale również o stan wizualny. Można je zakupić w sklepach samochodowych, bądź zamówić przez internet. Są one różnej wielkości i koloru, jednak kolor nie ma znaczenia. Koszt zakupu to około półtora tysiąca złoty.