Potrącił cię samochód? Walcz o odszkodowanie

Potrącił cię samochód? Walcz o odszkodowanie

Wypadki na drogach są plagą naszych czasów. Nie ma dnia, by nie zdarzyła się jakaś stłuczka czy potrącenie pieszego na pasach lub poza nimi. Jako piesi spieszymy się, nie rozglądamy dostatecznie wchodząc na jezdnię, ale też wpatrujemy w ekrany smartfonów i zmierzamy prosto pod koła jadących samochodów. Nie zrzucajmy jednak winy wyłącznie na pieszych, bo to kierowca głównie powinien uważać na przechodzących na pasach pieszych.

Za potrącenie przez samochód należy się odszkodowanie

odszkodowanie za potrącenie przez samochód

Na pasach to pieszy ma pierwszeństwo. Nieważne, czy się rozgląda, czy nie, kierowca ma obowiązek mu ustąpić. Czemu więc zdarza się tak wiele wypadków? Kierowcy też są ludźmi. Bywają zmęczeni, czasem mają ograniczoną widoczność. Trudno jest przewidzieć zachowania ludzi znajdujących się na chodniku. Bywają różne przypadki. Warto więc mieć ograniczone zaufanie do długości drogi hamowania samochodu i czasu reakcji kierowcy. Jeśli jednak zdarzy nam się nieszczęśliwy wypadek, warto wiedzieć, że istnieje coś takiego, jak odszkodowanie za potrącenie przez samochód. Na polskim rynku pojawiło się wiele firm zajmujących się tym zagadnieniem, pomagających osobom po wypadku na uzyskanie dodatkowych pieniędzy z tytułu zadośćuczynienia. Nie wynagrodzi to może strat moralnych i cierpienia, ale przynajmniej trochę poprawi nasz budżet.

Nie życzę nikomu znalezienia się w sytuacji, kiedy zajdzie potrzeba starania się o odszkodowanie za to, że został potrącony, jednak warto mieć na uwadze, że można skorzystać z takiego rozwiązania. Tymczasem apeluję do kierowców, żeby uważali na pieszych, którzy znajdują się na jezdni, a do pieszych, by zwracali większą uwagę na to, co dzieje się wokół nich i czy przypadkiem ich następny krok nie poprowadzi ich prosto pod koła rozpędzonego samochodu.