Potrzebowałem komputera stacjonarnego z intel core i5

Potrzebowałem komputera stacjonarnego z intel core i5

 

Jako programista potrzebuję do mojej pracy komputera. Spędzam przed nim przynajmniej osiem godzin podczas pracy, a że lubię również sobie pograć w różne gry komputerowe to czas w tygodniu spędzone przed komputerem spokojnie dobija do 10 godzin. Czasami nawet więcej jeśli rozgrywka bardzo mnie pochłonie i nie mam świadomości szybkiego upływu czasu.

Poszukiwania komputera stacjonarnego z intelem

komputer stacjonarny intel core i5W tym miesiącu miała premierę gra, na którą długo czekałem. Jakie było moje rozczarowanie kiedy w końcu po ciężkim dniu w pracy chciałem się zrelaksować w niej a tu mój komputer okazał się do niej za słaby. Szybko przeanalizowałem fakty, komputer kiedy go kupowałem był bardzo wydajny jednak było to dobre 7 czy 8 lat temu. Najwyższy czas rozejrzeć się za nowym komputerem. Z racji tego, że do pracy potrzebuję procesora z mocnymi pojedynczymi wątkami wiedziałem, że lepszym wyborem będzie procesor intela od AMD. Nie chciałem również pchać się w najbardziej wydajne core i7, ponieważ nie zamierzałem streamować czy też nagrywać swojej rozgrywki w grach a programy, które pisze nie potrzebują więcej niż 8 wątków. Optymalnym wyborem wydawała się „i piątka”. Wpisałem w wyszukiwarce – komputer stacjonarny intel core i5. Wyskoczyło mi wiele ofert różnych zestawów komputerowych z różnymi procesorami z rodziny i5 oraz resztą podzespołów. Wybrałem ten, który wydawał się dla mnie najlepszy w moim budżecie.

Czas oczekiwania na dostawę mojego nowego komputera wynosił około 3 dni robocze. Po tym czasie pod moimi drzwiami pojawił się kurier z paczką. Podłączyłem nowy komputer, wszystko działało jak należy. Napisany kod odpalał się płynnie i nie występowały żadne zacięcia. Również moja długo wyczekiwana gra nie była dla tego procesora większym wyzwaniem.