Prawo spadkowe i moja praca magisterska

Prawo spadkowe i moja praca magisterska

W trakcie studiów pracowałam przy bilansach i w okresie letnim w biurze rachunkowym w którym odbywałam staż. Tak planowałam przerwę międzysemestralną by mieć jeden miesiąc najczęściej wrzesień na wyjazd i wypoczynek, zaś lipiec i sierpień pracowałam.

Prawo ulega zmianie

prawo pracyCo prawda zarobione pieniążki przeznaczałam na odpoczynek, ale chodziło mi głównie o to by mieć styczność z wciąż zmieniającym się prawem podatkowym, wiedzieć jak wygląda zakładanie spółek i nadążać za zmianami w standardach rachunkowości. Prawo pracy w naszym kraju podlega nieustannej zmianie. Kiedyś zakładane spółek to był bardzo czasochłonne zajęcie. Dzisiaj takie formalności jak rejestracja spółek jesteśmy w stanie załatwić klientowi w ciągu dwóch góra trzech dni. Kiedyś każdy szef firmy starał się jak najwięcej rzeczy sam robić, nie korzystano tak często z pomocy biur rachunkowych. Teraz obsługa prawna firm jest niezbędna każdemu przedsiębiorcy by wiedział czy właściwie i zgodnie z prawem wypełnia wszelkie obowiązki narzucone mu przez państwo. W tym roku samo tylko prawo pracy uległo znacznym zmianom, a przedsiębiorcy mają głównie dbać o rozwój swojej firmy, zaś biura rachunkowe i doradcze stać na straży właściwego ewidencjonowania zdarzeń. Mam wrażenie, że przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że biura rachunkowe są im niezbędne i doceniają ich rolę. Po czwartym roku studiów doszłam do przekonania, że chciałabym się specjalizować w prawie spadkowym i doradztwie podatkowym. Spadki, to bardzo ciekawy dział prawa podatkowego i z tej dziedziny będę pisała swoja pracę magisterską.

Mam już uzgodniony temat pracy z moim promotorem. Po obronie pracy magisterskiej nie wiem jeszcze co będę robiła. czy poszukam pracy w firmie doradczej czy może sama taka firma otworze wraz z moim przyszłym mężem. Mam jeszcze rok na zastanowienie.

Czytaj więcej na: http://jaworska-kancelaria.pl