Precyzyjne systemy pakowania

Precyzyjne systemy pakowania

W trakcie wyboru produktu każdy klient zwraca uwagę również na opakowanie wyrobu. Oferowanie dobrze zapakowanych produktów świadczy o przywiązaniu producenta do jakości, ale wymaga też zastosowania profesjonalnego sprzętu. 

Charakterystyka tuneli grzewczych

tunele grzewczeProducenci starają się, aby wyroby trafiające do rąk klientów nie ulegały jakiemukolwiek zniszczeniu czy działaniu czynników zewnętrznych. W tym celu w przedsiębiorstwach stosuje się wysokiej jakości maszyny pakujące. Tunele grzewcze wykorzystywane są głównie w branży spożywczej, ale też w przemyśle kosmetycznym i chemicznym. Urządzenia występują w różnych gabarytach, dostosowane są też do pakowania zróżnicowanych produktów. Tunele umożliwiają pakowanie pojedynczych produktów oraz całych opakowań. Co istotne – nie ma ograniczenia ze względu na długość zgrzewanego materiału. Maszyny działają na zasadzie obkurczania folii, proces ten charakteryzuje się dużą szybkością i precyzją. Urządzenia przystosowane są do folii PVC, PE, PP i POV. Produkty podawane są na transporter tunelu i kierowane do komory grzewczej, gdzie poddawane są działaniu wysokiej temperatury. Za przepływ powietrza wewnątrz komory odpowiedzialne są wentylatory. Dużą zaletą pracy tuneli jest możliwość regulacji prędkości oraz zastosowanie sterownika mikroprocesorowego, który nadzoruje wszystkie działania bieżące oraz awaryjne i serwisowe. Dzięki tej metodzie pakowania, folia precyzyjnie dopasowuje się do poszczególnych detali, dbając w ten sposób o jakość produktu oraz właściwe zachowanie podczas transportu.

Poprawa wydajności pracy istotna jest w każdej branży. Tunele grzewcze dają dużą swobodę stosowania – współpracują z każdą branżą i pozwalają na obkurczanie folią przedmiotów o dowolnych rozmiarach. Wszystkie urządzenia posiadają certyfikat bezpieczeństwa i gwarancję.