Projektowanie sklepów jako pomysł na biznes

Projektowanie sklepów jako pomysł na biznes

Projektowanie kojarzy się przede wszystkim z dziedzinami kreatywnymi, jeśli nie artystycznymi. Projektuje architekt, kreator mody, jest też wzornictwo przemysłowe, czyli projektowanie nadruków na kubkach, krzeseł biurowych, do wagonów pociągów dalekobieżnych.

Allegro regały sklepowe co to?

 

regały sklepoweNawet architekt wnętrz projektuje, bo często to nie tylko ustawienie mebli i pomalowanie ścian, ale także oświetlenie, wnęki ścienne, żaluzje, czy ogrzewanie. Jednak na czym polega projektowanie sklepów? Przecież w nich chodzi tylko o to, by rozstawić produkty na regałach sklepowych, a na ladzie za którą stoi ekspedientka podłączyć terminal płatniczy i kasę fiskalną. Zresztą, co tu dużo gadać, każdy sklep wygląda podobnie, więc gdzie tu jakaś filozofia. Projekty sklepów to chyba projekty budynków sklepowych, bo z wnętrzami nie ma co robić. To nieprawda! Ustawienie szafek, wieszaków i skrzynek jest bardzo ważne. Od niego zależy czy klient będzie chciał zrobić u nas zakupy, wróci do nas i jak długo zejdzie mu robienie zakupów. Wbrew pozorom nie chodzi o to, by jak najszybciej klient wszystko znalazł. Nie może błądzić między alejkami bez sensu, ale też je może wyjść po minucie. Powinien czuć się zachęcony zapachami, muzyką, wystrojem wnętrza, żeby zapragnął kupić nie tylko to co planował, to co ma na liście, tylko jeszcze więcej. Specjaliści wiedzą, jak allegro regały sklepowe powinny być ustawione, jaka muzyka powinna być puszczana w sklepie, gdzie powinny znajdować się przebieralnie, czy punktu obsługi klienta. To dla nich rewelacyjny pomysł na biznes, bo niewielu jest takich fachowców, którzy naprawdę znajda się na rzeczy.

Dla nich regały sklepowe allegro to nie tylko zwykłe stojaki, ale pomysł na przyciągniecie uwagi klienta i potencjał reklamowy sprzedawanych produktów. Zatem warto zainwestować w projektowanie sklepów.