Przyczepa rolnicza tandem

Przyczepa rolnicza tandem

Przyczepa to pojazd drogowy służący do przewozu rzeczy, przeznaczony do ciągnięcia przez pojazd silnikowy. Szczególnym rodzajem przyczepy rolniczej jest tandem. Jest to przyczepa praktyczna i uniwersalna do prac w gospodarstwie rolnym.

Do czego służy przyczepa rolnicza tandem?

stabilne przyczepy rolnicze tandemRolnik to osoba fizyczna prowadząca gospodarstwo rolne posiadająca pole uprawne oraz zwierzęta rolne. W tym celu potrzeba jest dobrze skonstruowana przyczepa rolna by sprostać wysokim wymaganiom przed jakim stoi. Przyczepa musi zostać tak skonstruowana, by sprostać wysokim wymaganiom, jednocześnie będąc uniwersalna, trwała, funkcjonalna i wytrzymała. stabilne przyczepy rolnicze tandem mogą występować w różnych wersjach. Klasyczne są to jedno lub dwu osiowe oparte na układzie jezdnym tandem. W tej kategorii przyczep ładowność ich wynosi od 1,5 T do 14 T, a maksymalna prędkość z jaką może się poruszać wynosi 40 km/h. Przyczepy te posiadają niski poziom podłogi względem gruntu – łatwy załadunku. W swoim wyposażeniu mają siłownik hydrauliczny, pozwalający na bycie wywrotką rolniczą. Przyczepy te dają możliwość trójstronnego rozładunku towaru, ściany są ryglowane centralnie a w tylnej ścianie jest szyber do wyładunku materiałów sypkich, a dodatkowo posiada wyposażony jest w blokadę. Zarówno burty jak i klapa tylna są ruchome. Przyczepy posiadają specjalne uszczelki zapewniające odpowiednią szczelność, przeciwdziałające wysypywania się materiałów przez szczeliny. Tego typu przyczepy są bezpieczne ponieważ posiada instalację hamulcową pneumatyczna jedno lub dwu przewodową. Przyczepy te w wyposażeniu mogą mieć plandekę ze stelażem oraz pomost roboczy, skrzynkę narzędziową, zestaw antyrowerowy, zbiornik na wodę i z pojemnikiem na mydło oraz kosz na koło zapasowe lub kosz z wyciągarką.

Współczesne przyczepy rolnicze typu tandem dostosowane do warunków pracy rolnika, pozwalając mu na bezpieczne i jednoczesne szybkie wykonywanie prac z tym związanych. Ładowność i szybkość przemieszczania pozwoli rolnikowi na sprawne prowadzenia gospodarstwa rolnego.